Piłkarze Zagłębia u siebie bez kibiców i bez punktów

| Utworzono: 2015-12-01 22:25

Jagiellonia, która w tym sezonie grają w kartkę potwierdzała od pierwszego gwizdka, że do Lubina nie przyjechała na wycieczkę, a po wygraną. Trener Probierz bardzo umiejętnie ustawił swój zespół.

W 7 minucie ogromna szansa dla Jagi. Szybka, składna akcja, zakończona mocnym uderzeniem sprzed pola karnego Karola Mackiewicza. Piłka zatrzymała się na poprzeczce. 180 sekund później zamieszanie pod bramką przyjezdnych. Łukasz Janoszka próbował w trzecim kolejnym meczu zdobyć gola. Tym razem jego strzał został zblokowany i Bartłomiej Drągowski mógł interweniować z dużym spokojem.

Goście dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali kolejne okazje. Tuż po upłynięciu pierwszego kwadransa miedziowych uratował bramkarz. Mocne uderzenie Fiodora Cernycha zostało powstrzymane przez wyciągniętego jak struna Martina Polacka.

W 31 minucie piłka trafiła na lewe skrzydło do Świderskiego. Mocne wstrzelenie futbolówki nie zostało przecięte przez żadnego z graczy Jagiellonii. Tuż przed końcem pierwszej połowy Fiodor Cernych dość szczęśliwie otrzymał piłkę w polu karnym Zagłębia. Składającego się do strzału Litwina powstrzymał Dąbrowski.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków ekipy Michała Probierza. W 56 minucie Martin Polacek chciał przepuścić dośrodkowanie ale nie kontrolował Tarasovsa, a ten mógł z ostrego kąta zdobyć gola. Nie zdobył.

Dziewięć minut później już jednak było 0:1. Jarosław Jach pechowo interweniuje po mocnej centrze z lewego skrzydła Karola Mackiewicza. Bramka zapisana na konto Fiodora Cernycha.

Po zdobyciu gola lubinianie ruszyli do ataku ale nie byli ani kreatywni, ani skuteczni. Inaczej goście. Swoją dominację Jaga potwierdziła w 77 minucie. Karol Świderski dobił uderzenie Fiodora Cernycha! Martin Polacek totalnie zaskoczony.

Do końca nic się już nie zmieniło, ale trudno, żeby było inaczej skoro Zagłębie nie oddało ani jednego celnego strzału na bramkę!

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:2

Gole: Jarosław Jach 65 (s), Karol Świderski 77

Zagłębie: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Jarosław Jach, Đorđe Čotra - Łukasz Janoszka, Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek (63' Adrian Rakowski), Krzysztof Janus (80, 13. Karol Żmijewski) - Michal Papadopulos (72'  Paweł Żyra), Krzysztof Piątek.

Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski - Martin Baran, Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Piotr Tomasik - Przemysław Frankowski (90' Rafał Grzyb), Jacek Góralski, Taras Romanczuk, Karol Świderski (78, 5. Konstantin Vassiljev), Karol Mackiewicz - Fedor Černych (90' Piotr Grzelczak).