Zagłębie Lubin zaczęło sparingi od dotkliwej porażki

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-06-25 06:25

W pierwszej połowie optyczną przewagę miało Zagłębie. Problem jednak w tym, że dłuższe posiadanie piłki nie przekładało się na klarowne sytuacje. Te miała za to Jagiellonia, która już po 7 minutach otworzyła wynik. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Karola Mackiewicza, na gola zamienił Patryk Tuszyński. Ten sam zawodnik na listę strzelców wpisał się także w 32 minucie. Tym razem asystę zaliczył Taras Romanczuk, a Tuszyński przelobował wychodzącego z bramki Konrada Forenca. Do przerwy "Miedziowi" byli gorsi 0:2.

Druga połowa także ułożyła się nie po myśli dolnośląskiej drużyny. W 64 minucie zespołową akcję wykończył Karol Świderski. Czwartego gola Jagiellonia strzeliła w 83 minucie, a w sytuacji udział miał strzelec poprzedniej bramki. Świderski podawał, a piłkę w siatce umieścił Łukasz Sekulski. Zagłębie przegrało ostatecznie 0:4.

Kolejny sparing "Miedziowi" zagrają w sobotę. W Opalenicy zmierzą się z AFC Astra Giurgiu z Rumunii.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:4 (0:2)
Gole: Patryk Tuszyński 7, 32, Karol Świderski 64, Łukasz Sekulski 83

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc (46 Dominik Hładun) - Adrian Błąd (46 Maciej Kowalski-Haberek), Ľubomír Guldan (46 Jarosław Jach), Maciej Dąbrowski (46 Jarosław Kubicki), Đorđe Čotra (46 Adrian Rakowski) - Krzysztof Janus (46 Miłosz Przybecki), Jakub Tosik (73 Eryk Sobków), Sebastian Bonecki (46 Łukasz Piątek), Arkadiusz Woźniak (46 Konrad Andrzejczak), Łukasz Janoszka (46 Paweł Żyra) - Michal Papadopulos (46 Krzysztof Piątek).

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski (46 Krzysztof Baran) - Filip Modelski (46 Rafał Augustyniak), Sebastian Madera (46 Martin Baran), Igors Tarasovs (46 Kamil Pajnowski), Piotr Tomasik (46 Jonatan Straus) - Karol Mackiewicz (46 Karol Świderski), Rafał Grzyb (46 Michał Pawlik), Taras Romanczuk (46 Emil Łupiński), Konstantin Vassiljev (46 Przemysław Mystkowski), Maciej Gajos (46 Piotr Grzelczak) - Patryk Tuszyński (46 Łukasz Sekulski).