MOST SZPIEGÓW: 6 szans na Oscara

Jan Pelczar | Utworzono: 2016-01-14 17:00 | Zmodyfikowano: 2016-01-14 15:33
A|A|A

Nominację oscarową zdobyli twórcy scenariusza i budowanej między innymi we Wrocławiu scenografii. Są też wyróżnienia za dźwięk i muzykę. Doceniono również odtwórcę roli drugoplanowej Marka Rylance'a, którego głównym przeciwnikiem będzie Sylvester Stallone nominowany za "Creed", w którym wraca do roli Rocky'ego Balboi.

W kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny nominowano "Syna Szawła", pokazywane na Nowych Horyzontach węgierskie dzieło, które pokazuje Holocaust w sposób, jakiego w kinie jeszcze nie było. Jedną z ról w filmie zagrał związany przez lata z Wrocławiem aktor Marcin Czarnik.

Wśród rywali nagrodzony LUX-em "Mustang" i znane z polskich kin "W objęciach węża".

Najwięcej nominacji do Oscara zdobył w tym roku film "Zjawa", którego polska premiera 29 stycznia. To między innymi wyróżnienia za film i rolę Leonardo DiCaprio. Dziesięć nominacji ma znany dolnośląskim widzom nowy "Mad Max", siedem także pokazywany już w naszych kinach "Marsjanin".

Sześć nominacji to sukces "Mostu szpiegów", ale porażka "Carol", filmu otwarcia ostatniego American Film Festival we Wrocławiu. Zabrakło wyróżnień w najważniejszych kategoriach: za najlepszy film i reżyserię. Są nominacje aktorskie dla Cate Blanchett i Rooney Mary, za scenariusz-adaptację, muzykę, kostiumy i zdjęcia.

W wielu technicznych kategoriach powalczą "Zjawa", "Sicario", "Mad Max", "Marsjanin" i nowe "Gwiezdne wojny".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama