Nie Było Grane 23/01

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2016-01-23 20:00 | Zmodyfikowano: 2016-01-23 20:00
A|A|A

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

„Jestem nieustająco zadziwiony i poruszony tym, co dzieje się teraz na muzycznej scenie”. Henry Rollins co prawda jakiś czas temu postanowił zakończyć swoją muzyczną karierę, ale z muzyką całkowicie nie zerwał. Obecnie jako DJ radiowy poszukuje dźwięków trudno dostępnych i nie łatwych w odbiorze. A my sprawdzimy, jakie to dźwięki. Dowiemy się też nieco o doświadczeniach filmowych artysty i jego zupełnie nowej roli, której z dużą lubością się poświęca – podróżnika. O tym wszystkim opowie Henry Rollins, który już jutro zawita na Karkonoską.

Oprócz słowa w wykonaniu Henry'ego Rollinsa, nie zabraknie muzyki Black Flag, Rollins Band oraz muzyków, którzy Rollinsa inspirowali i z którymi nagrywał. Na chwilę wpadniemy też do wytwórni SST Records i sprawdzimy, kto obok ojca chrzestnego amerykańskiego hardcore punka, realizował tam swoje muzyczne pomysły. Z pewnością wygospodarujemy nieco miejsca dla tego zespołu:

Pojawią się oczywiście nowe dźwięki, z wytwórni która podobnie jak SST, w latach 1980. była niezmiernie ważna. W poniedziałek label 4AD wypuścił na rynek płytę, której piękny smutek przypomina rejony niegdyś penetrowane przez Cocteau Twins. Sprawdzimy, czy Elizabeth Fraser znalazła w końcu godną następczynię.

A te i inne dźwięki usłyszymy w audycji Nie Było Grane, która na antenie Radia Wrocław Kultura, gości w każdą sobotę od 16 do 20.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama