Nie Było Grane: Michael Kiwanuka & Mikal Cronin

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-11-15 14:15 | Zmodyfikowano: 2019-11-15 14:15

Jednak zanim za sprawą „Wielkich kłamstewek” świat usłyszał o Kiwanuce, jego macierzysta wytwórnia odrzuciła pierwszą wersję płyty „Love & Hate”, na której znajdziemy to nagranie. Wersję ponoć pozbawioną przebojów, a tym samym szansy na większą sprzedaż.


Mało kto też wie, że Kiwanuka, mając w kieszeni wygraną w prestiżowym BBC Sound of 2012, jeszcze przez jakiś czas musiał się mierzyć ze środowiskowym ostracyzmem. Nie wszystkim było po drodze z afrykańskim nazwiskiem i pochodzeniem muzyka. Stąd absolutnie nieprzypadkowy jest tytuł jego nowego wydawnictwa, „Kiwanuka”.

I właśnie muzyki z tej płyty posłuchamy. Pojawią się też opowieści samego artysty, który przecież gościł w tym roku we Wrocławiu.


Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, środy 21.00 - 23.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!


Co łączy Kiwanukę i Mikala Cronina? M.in. to, że w/w kazali nieco czekać na swoje nowe płyty (Kiwanuka - 3 lata, Cronin - 4), które zrealizowali ze znanymi już współpracownikami (Danger Mouse, Ty Segall). Dzieli natomiast nazewnictwo. Pracując nad swoim 4. studyjnym wydawnictwem, Cronin postanowił nie tytułować go już imieniem i nazwiskiem, i bynajmniej nie jest związane z brakiem pewności siebie (jak przed laty bywało to u Anglika).


Mikal Cronin - jako solista - nie jest tak bardzo znany jak Michael Kiwanuka, ale jako instrumentalista towarzyszący Freedom Band i Oh Sees ma już wyrobioną markę.
Sprawdzimy zatem jak prezentują się najciekawsze fragmenty „Seeker”, kto przyjął zaproszenie do udziału w sesji i jak ma się ten materiał do wcześniejszych wcieleń muzyka.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.