Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura 

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-01-25 08:40 | Zmodyfikowano: 2016-01-25 08:40
A|A|A

Zaczęliśmy od naszych nagród. W kategorii Sztuki Wizualne nominowani byli Centrum Kultury Zamek Wrocław-Leśnica, Galeria Miejsce przy Miejscu we Wrocławiu, Marian Misiak oraz Michał Bieniek do którego powędrowała statuetka. "Za kuratorską sztukę tworzenia wystaw istotnych i atrakcyjnych dla współczesnego odbiorcy, czego dowodem w 2015 roku były wystawy: "Niemcy nie przyszli", 13. Survival, "Disposession"".

Cz. 1 

Cz. 2 

Więcej o nagrodzie dla Michała Bieńka: TUTAJ


W Muzeum Architektury rozpoczyna się "Made In Europe" wyjątkowa opowieść o ostatnich 25 latach europejskiej architektury. Wystawa podsumowuje historię nagrody Mies van der Rohe Award, najważniejszego wyróżnienia Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej. Opowiadają o niej Marta Czyż i Michał Duda.

Strona www.ma.wroc.pl i FB wydarzenia: TUTAJ

 


Do Emocji nominowane było także Centrum Kultury Zamek. Nagrodę odebrał co prawda Michał Bieniek ale z Elżbietą Lenczyk, dyrektorką Leśnickiego centrum kultury, mieliśmy okazje porozmawiać nie tylko o nowej wystawie Edwarda Dwurnika.

Strona www.zamek.wroclaw.pl i fb wydarzenia: TUTAJ


"Wystawa prac Poli Dwurnik „Piosenka o lekarzu i inne rysunki”, odbywająca się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Rysunku Think Tank lab Triennale, przypomina niecodzienną antologię rysunku, ukazującą ten gatunek w rozmaitych odsłonach i konfiguracjach". O gwaszach, akwarelach i grafikach, ale też o ploppach i podróżowaniu opowiadały artystka Pola Dwurnik i kuratorka Anna Borowiec.

Strona muzeumwspolczesne.pl i fb wystawy: TUTAJ 


Na koniec porozmawialiśmy o jednego z największych rzeźbiarzy na świecie. "Eduardo Chillida to bez wątpienia, mistrz formy, kreacji, eksperymentowania z materiałami oraz wybitny teoretyk sztuki i znawca życia" mówi kuratorka wystawy Inés R. Artola.

Strona www.bwa.wroc.pl i fb ekspozycji: TUTAJ


Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.

Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie www.radiowroclawkultura.pl

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama