Ślęza gorsza od Pszczółki w finale Pucharu Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-31 21:30 | Zmodyfikowano: 2016-01-31 21:30

Po półfinałowym zwycięstwie nad mistrzem kraju - Wisłą Kraków, Ślęza wydawała się faworytem. Jednak to niesiona przez własnych kibiców Pszczółka dominowała na parkiecie. Wrocławianki nie prowadziły w tym meczu ani razu!

W najgorszym momencie Ślęza była 21 punktów za rywalkami. Tak było po trzech minutach trzeciej kwarty. Dolnośląski zespół przegrywał wtedy 24:45. Nawet seria punktowa naszych koszykarek 12:0 nie była w stanie zmniejszyć tych strat.

Jeszcze przed startem czwartej kwarty zespół z naszego regionu była szansa na korzystny wynik, bo Ślęza przegrywała tylko trzeba punktami. Tak samo było zresztą na cztery minuty przed końcową syreną. Kiedy Magdalena Leciejewska udanie weszła pod kosz, wrocławianki przegrywały tylko 52:55. Niestety potem serię 7:0 zanotowały rywalki i było po meczu.

Ślęza Wrocław - Pszczółka AZS Lublin 58:66 (12:20, 10:17, 24:15, 12:14)

Punkty dla Ślęzy: Zoll 21, Kastanek 11, Krężel 9, Sulciute 7, Leciejewska 7, Mistygacz 3,

Punkty dla Pszczółki: Makowska 15, Metcalf 15, Dorogobuzowa 13, Owczarzak 10, Player 9, Mingo 2, Szczepanik 2