Raport z dolnośląskich dróg. Sprawdź gdzie utrudnienia

Filip Marczyński | Utworzono: 2016-02-16 15:26
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Zablokowana jest wciąż droga krajowa nr 3 w Kłobuczynie, doszło tam do wypadku. Wyznaczono objazd, ale trzeba sporo nadłożyć, skręcić z trójki w dwunastkę i wrócić na nią drogą numer 298, lub odwrotnie. Na drodze wojewódzkiej tworzą się w związku z tym korki. Do zdarzenia doszło kilka godzin temu, więc niedługo już wszystko powinno wrócić do normy.

Ciasno jest w Legnicy na zachodniej obwodnicy i na Złotoryjskiej. We Wrocławiu już teraz duży ruch na Ołtaszynie, na Zwycięskiej, Średzkiej w Leśnicy, na Curie Skłodowskiej, przed Placem Grunwaldzkim.

Teraz ciekawostka drogowo-polityczna. Rosyjskie ciężarówki nie mogą przedostać się do krajów Unii Europejskiej. Jedyna droga jaka im pozostała wiedzie przez Bałtyk. Od ponad dwóch tygodni Moskwa nie może się porozumieć z Warszawą w sprawie transportów towarowych, a od kilku dni rosyjskie auta są blokowane na Ukrainie. W odwecie Rosjanie zamknęli swoją granicę dla ukraińskich ciężarówek, a te które wjechały już na terytorium Federacji odsyłają na parkingi. Za kryzys transportowy rosyjscy politycy winią Polskę. Twierdzą, że nasz kraj domaga się zbyt dużej liczby zezwoleń na przejazdy przez ich terytorium.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama