Derby: Śląsk - Zagłębie 0:2 (RELACJA)

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-05 18:00 | Zmodyfikowano: 2016-03-05 18:00

90 +4. KONIEC MECZU. DERBY DLA ZAGŁĘBIA. ŚLĄSK BEZ CELNEGO STRZAŁU.

90'+2 Wrzutka Hateleya ląduje w rękach bramkarza. Żółtą kartkę zarobił jeszcze Dudu

90' Mecz potrwa jeszcze 4 minuty

89' Ostatnia zmiana w drużynie Zagłębia. Papadopulos za Piątka

87' Dobrą zmianę dał Ostrowski, po jego rajdzie był korner. Obrońcy Zagłębia poradzili sobie z dośrodkowaniem

83' Zmiany: W Śląsku za Kiełba wchodzi Ostrowski, w Zagłębiu Rakowski za Starzyńskiego

81' Pich pada w polu karnym po starciu z Guldanem. Gwizdek sędziego milczy

79' Z dystansu spróbował Hołota. Znów niecelnie

77' Pierwsza zmiana z drużynie gości. Za Janoszkę wchodzi Janus

74' Pich zabawił się z kilkoma rywalami w środku pola, ale później słabo dośrodkował do Kiełba

71' Żółte kartki, cały wianuszek, niemal akcja po akcji. Ukarani: Woźniak, Kaczmarek, Kokoszka

69' Schodzi Kamil Biliński, wchodzi Konrad Kaczmarek

68' Czy Śląsk odda celny strzał? Lepszej sytuacji nie mogli sobie wyobrazić. Z prawej strony wrzucał Tyszczenko. Głową zgrywał Biliński na wysokość bramkarskiej piątki, ale Pich zamiast między słupki strzelił w poprzek...

60' Łukasz Piątek z lewej strony grał do środka, piłka minęła Pawełka, ale Dvali wybija ją na rzut rożny. Niewiele brakowało. Stały fragment gry nie był groźny

58' Zagłębie od razu odpowiada, ale Janoszka nad poprzeczką

57' Pich ładnie piętką wypuścił na lewej stronie Dudu, ten dośrodkowywał ostro w kierunku Bilińskiego, ale piłka zamiast do nogi Bilińskiego doleciała do bramkarza Zagłębia, który wybijał nogami

54' Pierwszy strzał w drugiej połowie. Wrzutka w pole karne - z lewej strony podawał Janoszka, głową próbował szczęścia Arkadiusz Woźniak, ale łapie Mariusz Pawełek

48' Bez faulu, Janoszka w przebitce z Hołotą, faktycznie przewinienia nie było, ale zawodnik Zagłębia długo leżał na murawie

46' Drugą połowę zaczynamy od zmiany w ekipie gospodarzy. Zszedł Ryota Morioka, a na boisku pojawia się Dudu

Statystyki pierwszej połowy:

45' Bramki ratują pierwszą połowę, bo poza nimi działo się bardzo niewiele.

40' Brzydkie faule z obu stron. Najpierw Dąbrowski sfaulował Picha, potem Pawelec nieprzepisowo zatrzymał Janoszkę

36' Tom Hateley z rzutu wolnego. Miała być wrzutka z lewej strony z dobrych 25 metrów i była tyle, że nikt nie strącił piłki głową. Polacek piąstkował.

33' Powtórki z historii raczej nie będzie, ale..

30' Rzut wolny dla Śląska. 30 metrów od bramki. Tom Hateley trafia w "górną część" muru

25' Tyszczenko raz jeszcze! Tym razem ten strzał wyglądał lepiej, ale obok bramki. Piłka przeleciała nie z tej strony lewego słupka której życzyłby sobie Ukrainiec.

20' Pierwszy strzał Ihora Tyszczenki w barwach Śląska. Mocno, z dystansu i wyraźnie nad poprzeczką.

14' Drugi gol i znów Zagłębie! Goście zagrali bardzo szybko. Polacek wybił daleko na wysokość pola karnego rywali. Tam z lewej strony Starzyński odegrał do Cotry. Kapitan Zagłębia dośrodkował prosto na głowę wbiegającego Kubickiego, a ten głową umieścił piłkę w okienku! Śląsk - Zagłębie 0:2

11' Łapie Pawełek. Daleki wykop jeszcze z połowy Zagłębia, ale elektrycznie grała obrona Śląska.

10' Poza sytuacją bramkową bez groźnych akcji z jednej i drugiej strony

5' Wrocławianie próbują odpowiedzieć, ale to nie będzie proste. Zagłębie - podobnie jak w poprzednich spotkaniach - bardzo zdyscyplinowane w defensywie

2' Ależ początek Zagłębia! Byłą 59 sekunda kiedy Ihor Tyszczenko wycofał piłkę do Mariusza Pawełka ten naciskany przez Krzysztofa Piątka zagrał prosto w okolice 20 metra przed własną bramką tam do piłki dopadł Łukasz Piątek. Pomocnik Zagłębia długo się nie zastanawiał i strzelił przy lewym słupku. Śląsk - Zagłębie 0:1