Wiceminister zdrowia o opiece nad dziećmi i drożdżówkach

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-05-16 13:07 | Zmodyfikowano: 2016-05-16 13:22
A|A|A

Jako rewolucję minister nazwał decyzję o wprowadzeniu do obowiązkowego kalendarza szczepionki przeciwko pneumokokom. Resort zdrowia w przyszłym roku wyda na to 170 milionów złotych. Sytuację dzieci ma też poprawić Narodowy Pogram Zdrowia w którym 70 milionów złotych zaplanowano na programy edukacyjno-profilaktyczne skierowane do najmłodszych. Konieczne są także zmiany w opiece nad dziećmi niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie. Minister zapowiedział także powrót drożdżówek do szkół, jak mówił musi skończyć się przemycanie niezdrowego jedzenia. Odchudzone bułki mają już nawet swoją nazwę Radziwiłłówki od nazwiska ministra zdrowia:

Rektor Uniwersytetu Medycznego Marek Ziętek wykorzystał wizytę do apelu o finansowe wsparcie na budowę przy Borowskiej pawilonu C w którym byłoby centrum pediatryczne. Minister Pinkas nie rozwijał tego tematu, ale powiedział że wrocławska uczelnia należy do najlepszych w Polsce i jej pomysły są warte wsparcia. Jutro jeszcze minister spotka się z rektorem aby rozmawiać między innymi o innowacyjnych pomysłach.

Budowa pochłonie około 300 milionów złotych, ale to nieuniknione, bo nie da się tanio przystosować starych klinik w kampusie przy Skłodowskiej Curie - tłumaczy rektor uczelni Marek Ziętek:

Podczas przedpołudniowej części obrad członków sejmowej i senackiej komisji zdrowia dyskutowano głównie o opiece nad dziećmi. Minister Pinkas zapowiedział między innymi, że w Narodowym Programie Zdrowia zaplanowano przeznaczenie na programy edukacyjno-profilaktyczne skierowane do najmłodszych 70 milionów złotych. Konieczne są także zmiany w opiece nad dziećmi niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie. W przerwie goście wizytowali Uniwersytecki Szpital Kliniczny i Przylądek Nadziei. O 14 rozpoczęła się druga cześć obrad.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama