Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-05-17 11:40 | Zmodyfikowano: 2016-05-17 11:40
A|A|A

Już chwilę po 16:00 nasz pierwszy gość: Agnieszka Korytkowska-Mazur, reżyserka jednego z koncertów specjalnych 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. To będzie trzecia - kresowa - część tryptyku na temat historii i tożsamości Wrocławia. Cofniemy się do roku 1945, kiedy kresowianie przywędrowali na dziki zachód, do poniemieckiego miasta, na poniemiecki Dolny Śląsk, by zacząć od nowa.

O 17:15 czas na Europejską Stolicę Kultury i mikrogrant Piękno jest w każdym z nas, o którym opowie jego współautorka Elżbieta Graf. Od 18:00 Kulturalny Puls, a w nim m.in. na gorąco o tym, co widzieliśmy podczas PPA: o spektaklu trudnym, choć zachwycającym; gali pełnej aluzji i niespodzianek i niekoniecznie absurdalnego humoru; o sztuce, na którą czekaliśmy z nadzieją, a mocno nas rozczarowała.

O 19:00 reżyserka Joanna Gerigk, reżyserka i dramatopisarka. Jej przedstawienia są na afiszu Wrocławskiego Teatru Lalek, wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora, wielu scen w Polsce, a także w Czechach. Współpracuje z PWST Wrocław, tworząc ze studentami teatr komponowany, na podstawie Herbertowskiego 'Apolla i Marsjasza'. Joanna Gerigk była nominowana do Nagrody WARTO, pojawi się w studiu wraz z kompozytorem Sebastianem Ładyżyńskim.

Kwadrans przed 20:00 odwiedzi nas Magdalena Zarębska, autorka wydanej pod patronatem Radia Wrocław Kultura powieści 'Projekt Breslau', w której wrocławscy licealiści przenoszą się w czasie i przeżywają niezwykłe i niebezpieczne przygody w Breslau. Przed 20:00 będzie jednak nie o książce, lecz teatrze, do którego pisarka chętnie chodzi. O książce porozmawiamy po 20:00 w Wieczorze z Kulturą.

Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, aplikacjach mobilnych i na radiowroclawkultura.pl

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama