Rozmowy z gośćmi Millennium Docs Against Gravity

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-05-17 16:40 | Zmodyfikowano: 2016-05-17 16:40
A|A|A

W dniach 13-25 maja 2016 w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdyni oraz w 20 innych miastach w Polsce odbędzie się 13. edycja festiwalu filmowego MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY. Jest to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i trzeci co do popularności festiwal filmów dokumentalnych w Europie, który w 2015 odwiedziło ponad 40 tysięcy widzów. Jest to jednocześnie jedyny festiwal w Europie, który na dużą skalę odbywa się równolegle w kilku miastach (w tym roku do Warszawy, Wrocławia i Bydgoszczy dołącza nowoczesne Gdyńskie Centrum Filmowe).

Wrocławska edycja odbywa się po raz 5. W studiu Radia RAM porozmawialiśmy z:

Rossem Lipmanem reżyserem filmu "NieFilm". To filmowy esej o jedynym filmie Samuela Becketta.

Studio odwiedził również Richard Brouillette "Wujek Bernard - lekcje innej ekonomii" Film opowiada historię Bernarda Maris'a. Był wykładowcą, satyrykiem, radcą prawnym Banku Francji i dziennikarzem publikujący w dziale gospodarczym tygodnika Charlie Hebdo. Zginął podczas zamachu w styczniu 2015 roku.

Porozmawialiśmy również z Patrykiem Rębiszem, reżyserem dokumentu "Na barkach lwa". Wzruszający film opowiada o trójce wyjątkowych osób. Alice po utracie wzroku zajęła się fotografią i zaczęła kwestionować znaczenie obrazów w przesyconej nimi kulturze współczesnej. Irandzki muzyk Graham od kilku lat cierpi na szumy uszne i powoli traci słuch, ale wierzy, że ma jeszcze szansę na karierę. Była bokserka Katie, która podczas walki na ringu straciła połowę mózgu (jej historia była inspiracją nagrodzonego Oscarem© filmu Clinta Eastwooda „Za wszelką cenę”), pragnąc zdefiniować siebie na nowo, zajęła się malowaniem i rzeźbieniem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama