Dom tymczasowy: Zamiast samotności - pomoc czworonogom

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2016-05-21 17:00 | Zmodyfikowano: 2016-05-21 17:00
A|A|A

Mają cztery łapy i żeby wyzdrowieć potrzebują czułości, czasu i empatii. Wszystko to podopiecznym schroniska mogą zapewnić seniorzy. We Wrocławiu właśnie rozpoczęła się akcja "Dom tymczasowy". Angażujący się w nią wolontariusze będą opiekować się psami i kotami starszymi, schorowanymi czy po traumatycznych przeżyciach. "Zwierzęta przebywać będą u nich w okresie rekonwalescencji" - mówi Kamila Polańska z wrocławskiego centrum seniora:

"Możemy dam zwierzętom czułość i otoczyć je opieką" - mówi jedna z seniorek Ewa Białowąs:

Z powodu licznych wizyt w szpitalach czy wyjazdów wielu seniorów nie może pozwolić sobie na zwierzę na stałe, dlatego opieka tymczasowa to dobra alternatywa. Jak mówią koordynatorzy akcji - seniorzy mają w sobie nie tylko pokłady empatii i miłości, ale też sporo czasu, dlatego mogą pomóc znacznie bardziej niż osoby pracujące.

fot. toz.wroclaw.pl

Wszystkie zwierzęta będą przydzielane zgodnie z predyspozycjami seniorów. Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej oraz w placówce wrocławskiego centrum seniora.

Osoby zainteresowane przygarnięciem pod swój dach czworonoga mogą zgłosić się na spotkanie informacyjne w tej sprawie. To już 9 czerwca we Wrocławskim Centrum Seniora o godzinie 11.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama