Radosław Kawęcki mistrzem Europy! Kapitalny wyścig chłopaka z Głogowa

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-05-21 18:45 | Zmodyfikowano: 2016-05-21 18:46

Polak miał jasny cel – obronić tytuł z przed dwóch lat i wykonał to zadanie z nawiązką. Po każdym nawrocie Kawęcki zyskiwał tyle, że w najlepszym momencie miał przewagę nawet dwóch długości ciała nad resztą stawki. W końcówce brakło już trochę „pary” i ostatnia 50 była wolniejsza od poprzednich, ale i tak wypracowana przewaga pozwoliła pływakowi z Głogowa zdobył złoty medal.

Kawęcki popłynął w finale z czasem 1.55,98. To trzeci złoty medal 25-letniego Polaka w historii jego występów na mistrzostwach Europy. Srebro wywalczył dziś reprezentant Izraela Yakov Yan Toumarkin (1.56,97). Na najniższym stopniu podium stanął Litwin Danas Rapsys (1.57,22).

Krążek pływaka pochodzącego z Głogowa o nie jedyny medal jaki dziś zdobyli nasi reprezentanci. Srebro na 100 metrów motylkiem zdobył Konrad Czerniak. Polak przegrał tylko z Węgrem Laszlo Csehem. Szósty był Paweł Korzeniowski.

Konrad Czerniak dopłynął do mety z czasem 51,22 s. Węgier był lepszy o 0,36 s i tym samym zabrał naszemu pływakowi rekord mistrzostw Europy. Czas Korzeniowskiego w finale to 51,98, a medal – w tym przypadku brązowy – dawał jeszcze wynik 51,70 – to czas Mehdy Metella z Francji.