Wrocławianka Joanna Linkiewicz ze srebrnym medalem mistrzostw Europy!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-10 17:15 | Zmodyfikowano: 2016-07-10 17:16
A|A|A

fot. gimnazjum19.wroclaw.pl/

Joanna Linkiewicz z AZS AWF Wrocław rozbudziła nasze apetyty po udanych kwalifikacjach, które zakończyła z trzecim czasem. Liczyliśmy zatem na najniższy stopień podium, a skończyło się wicemistrzostwem Europy!

Wrocławianka przebiegła 400 metrów przez płotki z czasem 55,33 sek. Lepsza była jedynie Dunka Sara Slott Petersen, która uzyskała najlepszy wynik w sezonie – 55,12 sek. Trzecia była Szwajcarka Lea Sprunger – 55,41 sek. Ostatnie, ósme miejsce w finale zajęła natomiast Emilia Ankiewicz z czasem 57,31.

Srebro Joanny Linkiewicz to najlepszy wynik w historii startu Polek w tej konkurencji na mistrzostwach Starego Kontynentu.

To już piąty biało-czerwony medal w Amsterdamie i trzeci z dolnośląskim akcentem. Wcześniej mistrzami Europy zostali Anita Włodarczyk (rzut młotem), wrocławianin Robert Sobera z AZS AWF (skok o tyczce) i Piotr Małachowski ze Śląska Wrocław (rzut dyskiem). Srebrny medal w trójskoku wywalczył natomiast Karol Hoffmann.

Kolejne konkurencje powinny przynieść nam przynajmniej jeszcze dwa medale. W rzucie młotem murowanym faworytem do złota jest wychowany w Żarowie Paweł Fajdek (już otworzył konkurs rewelacyjnym wynikiem - 80,46 m.). W biegu na 800 metrów karty powinni rozdawać Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Mistrzostwa zakończą się wyścigiem sztafet. W rywalizacji 4x400m kobiet i mężczyzn nie zabraknie dolnośląskich lekkoatletów i jak zwykle w tej konkurencji liczymy na udany występ Polaków, a po cichu na medal.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama