Przetrwali nawałnicę. Partizan - Zagłębie 0:0

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-14 22:11 | Zmodyfikowano: 2016-07-14 20:10

94' Koniec!! Zagłębie wytrzymało napór gospodarzy. Do 60 minuty wszystko co działo się na boisku rozpatrywaliśmy jako piłkarski cud. Przez ostatnie pół godziny lubinianie też pokazali pazur. W rewanżu wszystko się może zdarzyć, choć szczerze - ten remis w Belgradzie jest jak zwycięstwo drużyny Piotra Stokowca.

91' Za koronkowo i pomylili się gospodarze. Od bramki zaczyna Polacek powinien przedłużać w nieskończoność nawet kosztem kartki.

90' Cztery doliczone minuty. To będzie jak wieczność, bo Partizan nie wychodzi z 20 metra od bramki Zagłębia.

89' Partizan zaraz wejdzie z piłką do bramki, albo skończy się tak jak przed momentem - Guldan zablokował 100% sytuację

83' Zmiana u gości. Łukasz Janoszka schodzi, a wchodzi Jan Vlasko. Ostatnią zmianę przeprowadzają natomiast gospodarze Marko Jankovicia zastępuje Alen Stevanović.

80' Naprawdę ładnie radzi sobie Zagłębie mimo gry w osłabieniu.

76' To mogła być sensacja! Łukasz Piatek popędził z piłką, uciekał obrońcom, miał przed sobą już tylko bramkarza, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

75' Kolejna roszada w Partizanie. Marjanović za Brasanaca

69' Zmieniają także gospodarze. Bojinov pojawia się na murawie za Durdicia

66' Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Schodzi Adrian Rakowski, wchodzi Krzysztof Piątek.

65' To zaskoczenie, ale dolnośląska drużyna od kiedy gra w dziesiątkę prezentuje się... lepiej. Chwila przetrzymania piłki na połowie rywali, składna kontra. Przede wszystkim patrzymy jednak na obronę, bo to ona będzie kluczem do dobrego wyniku.

64' Everton z dużą siłą z dystansu, ale znów odbija Polacek! Jeśli Zagłębie to dowiezie to bohatera meczu wskażemy nawet z zamkniętymi oczami.

62' Pole karne "Miedziowych" jest jak zaczarowane. Prostopadła piłka od Radovica w pole karne, wychodzi do niej Janković i na wślizgu uderza tak, że wszyscy myśleli, że piłka zatrzepoce w siatce, a tymczasem... przeleciała obok słupka.

61' Odgryzło się Zagłębie. Akcję zaczął Arkadiusz Woźniak i mimo, że piłkę stracił to ciągle była ona w posiadaniu gości. Wrzutka z lewej strony Łukasza Janoszki, której nie sięgnął Adrian Rakowski, ale było naprawdę blisko.

60' Z dużym opóźnieniem, ale są. Kibice Zagłębia dojechali na stadion. Mieli spore problemy na granicy przy okazji kontroli straży granicznej. W jeszcze większych tarapatach jest ich ulubiona drużyna. Czy uda się wytrzymać pół godziny grając jednego mniej?

55' Było źle, no to jest jeszcze gorzej. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Michala Papadopulosa. Niepotrzebny faul w środku pola i dyskusje z sędzią sprawiły, że Zagłębie będzie teraz grało w dziesiątkę.

52' Kontra Partizana, pędzi Janković wystawia piłkę już w polu karnym do Radovica i... broni Polacek!

50' Poprzeczka! Wrzucał z wolnego Mihailović, a Durdić był centymetry od szczęścia. Kibice Partizana z każdą akcją są głośniejsi, a teraz poziom decybeli pewnie skoczy razy dwa, bo ich ulubieńcy atakują na bramkę, za którą są najbardziej zagorzali fani.

48' Łukasz Piątek ratuje Zagłębie wybijając wślizgiem piłkę na rzut rożny. W polu karnym gości było jak w bałkańskim kotle... gorąco.

46' Zaczynamy drugą część meczu. Piłkarze, piłkarzami, ale rewelacyjne wrażenie robią na nas także kibice gospodarzy. 3/4 trybun 32-tysięcznego stadionu jest zapełnione. Śpiew trwa non stop, nie ma żadnych niepokojących obrazków - generalnie kawałek piłkarskiego święta.

45+1' Uff.. koniec pierwszej polowy. Od pierwszego do ostatniego gwizdka w tej części meczu oglądamy jeden wielki atak zespołu z Belgradu. Lubinianie będą naprawdę zadowoleni jeśli wywiozą z serbskiej stolicy bezbramkowy remis. Przy tym co dzieje się aktualnie na boisku to będzie w zasadzie jak zwycięstwo.

45' Minutę dolicza arbiter z Izraela, czy Zagłębie wytrzyma nawałnicę gospodarzy?

44' Żółtą kartką za faul ukarany Michal Papadopulos

37' To już chyba ostatnie ostrzeżenie. Boasavac trafia w poprzeczkę! Jęk zawodu kibiców na stadionie. Swoją drogą fani Zagłębia, jeszcze nie dotrali na obiekt Partizana

35' Mihailović! Znów dużo szczęścia ma Zagłębie, bo piłka po raz kolejny przelatuje centymetry obok słupka

33' Miroslav Radović! Goście odetchnęli z ulgą. Rado strzelał głową, ale obok słupka.

32' Przez chwile lepszy moment Zagłębia, ale to i tak za mało by myśleć chociażby o dojściu do strzału.

29' Żółta kartka dla Evertona Luiza. Rzut wolny dla Zagłębia, ale bez zagrożenia bramkowego.

24' W końcu akcja Zagłębia. Zbyt długo na połowie gospodarzy lubinianie jednak nie przebywali. Seria szybkich podań i strzał sprzed szesnastki Łukasza Piątka, ale wysoko nad bramką.

18' Dla odmiany Bojan Saranov po drugiej stronie boiska śpi spokojnie. Zagłębie do tej pory było na połowie ekipy z Belgradu... dwa razy. "Było" to wystarczająca relacja z tego co tam się działo.

15' Ciśnie, ciśnie Partizan. Tym razem lewym skrzydłem, Gogoua podcinką w pole karne uruchomił Mihailovica, a ten uderzył po krótkim słupku. Martin Polacek stanął jednak na wysokości zadania i odbił piłkę na rzut rożny.

7' Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny przez gospodarzy, ale prosto w mur. Akcja toczy się jednak dalej, sprzed pola karnego strzela Everton Luiz, ale prosto w bramkarza.

4' Znów - Vulicević. Niemal z tego samego miejsca tyle, że tym razem z prostego podbicia, ale obok bramki.

2' Pierwszy celny strzał na bramkę. Z dystansu próbował Vulicević, ale piłka odbiła się po drodze jeszcze od jednego z obrońców Zagłębia i Polacek interweniował bez problemów.

1' Sędzia z Izraela - Eitan Shmuelevitz rozpoczyna spotkanie na Stadionie Partizana