Na co wydawać samorządowe pieniądze? [PUBLICYSTYKA]
![Na co wydawać samorządowe pieniądze? [PUBLICYSTYKA] -](/img/articles/56192/OKkil54NQ5.jpg)
W połowie roku Europejskiej Stolicy Kultury zapytamy o sytuację małych miast położonych w pobliżu aglomeracji. Jak sensownie wydawać w nich pieniądze na kulturę i w co inwestować? Marek Stark z ESK jest przeciwny wydawaniu wielkich pieniędzy na gwiazdy typu Bajm czy Mrozu.

Jerzy Janus dyrektor muzeum regionalnego w Chojnowie mówi, że w takich placówkach jak jego, największym problemem jest brak pieniędzy - to sprawia, że muzea właściwie powinny skupiać się na inwentaryzowaniu zbiorów a nie na ich pokazywaniu:
W Chojnowie stoi Mokapp - pawilon ESK, który ma przeciwdziałać wykluczeniu z kultury. Pawilon pojawi się jeszcze we Wrocławiu, Szczytnej i Nowej Rudzie. Dziś po 21 w tym Chojnowskim zasiądziemy i my. Połączymy się ze studiem by na antenie podebatować o kulturze w małych miasteczkach.
Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz
regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Zobacz także
Popularne
Reklama
Polecamy

