Trefna przejażdżka. Kierowca i pasażer w więzieniu

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-07-22 20:55

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas pełnionej służby zwrócili uwagę na kierowcę osobowego renaulta, który na widok radiowozu nerwowo przyspieszył i zmienił kierunek jazdy. W

związku z tym policjanci pojechali za pojazdem i zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który auto prowadził pod wpływem narkotyków, a w czerwcu br. został wobec niego skierowany wniosek o cofnięcie uprawnień do kierowania. Kontrola wnętrza samochodu wykonana przez policjantów doprowadziła do zabezpieczenia 200 porcji metamfetaminy ukrytej w schowku.

Ponadto w samochodzie znajdował się także pasażer, który próbował zataić przed funkcjonariuszami swoje prawdziwe dane osobowe. 23-letni mieszkaniec Legnicy po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Poszukiwany trafił już do zakładu karnego, a kierowcy za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.