Radio Wrocław Kultura DAB+ Muzyka, poniedziałek 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-08-08 15:44 | Zmodyfikowano: 2016-08-08 15:36

Chwilę po 16:00 do nieodległego Sokołowska zapraszać będzie Zuzanna Fogtt. W najbliższy weekend odbędzie się tam kolejne Sanatorium Dźwięku czyli festiwal poświęcony eksperymentalnej muzyce współczesnej oraz szeroko rozumianej sztuce dźwięku. Jego głównym celem jest przedstawienie możliwie najszerszego spektrum zjawisk związanych z rozwojem form muzycznych w XX i XXI wieku, zachowując równowagę pomiędzy tradycjami eksperymentu ostatnich dziesięcioleci a endencjami nowymi, jeszcze nieustrukturyzowanymi.

Po 17:15 tradycyjnie Wrocław 2016 ESK. Ok. 18:00 odwiedzi nas Maciej Czemplik - gitarzysta, kompozytor i producent czynnie związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym.

Prowadzi autorski kanał na YouTube gdzie publikuje głównie akustyczne duety z wokalistkami. Najczęściej można go usłyszeć w duecie z Karoliną Łopuch, z którą przygotowuje autorski repertuar (w maju 2016 wydali singla p.t. “Rozstroje”). Pozostałe wokalistki, z którymi często można usłyszeć Maćka to Natalia Lubrano a także Adrianna Styrcz i Ania Kłys.

Jako instrumentalista jest założycielem autorskiego Maciek Czemplik Trio, grającego utwory Maćka w klimatach jazzowych z licznymi wpływami inspirujących pokrewnych gatunków. Spodziewajcie się też kolejnego mini koncertu. Ostatnia godzina programy poświęcona będzie nowościom muzycznym i podsumowaniu zakończonemu w niedzielę Off Festiwalowi.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.