I liga: Chrobry przegrywa w Grudziądzu 1:2

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-14 21:15

Wynik mógł być zupełnie inny gdyby dolnośląski zespół wykorzystał choćby jedną z dwóch dobrych sytuacji z początku spotkania. W 11 minucie strzał Mateusza Machaja obronił Jakub Wrąbel. Minutę później wypożyczonemu ze Śląska Wrocław bramkarzowi pomogła poprzeczka. W tej sytuacji uderzał Łukasz Szczepaniak.

Także gospodarze trafili w obramowanie bramki. W 40 minucie Adam Banasiak soczystym strzałem zza pola karnego posłał piłkę w słupek. Wcześniej największe zagrożenie stwarzał Marcin Kaczmarek. W 22 minucie jego dogranie z rzutu wolnego zmarnował Banasiak. Z kolei w 35 minucie strzał Kaczmarka z trudem obronił Sławomir Janicki.

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali napór na bramkę Chrobrego. W 56 minucie przyniósł on efekt. Karol Danielak dał sobie odebrać piłkę na własnej połowie. Przejął ją Kamil Kurowski i zagrał do Karola Angielskiego, a ten po strzale z bliska wyprowadził Olimpię na prowadzenie 1:0.

W 68 minucie ekipa z Grudziądza powinna podwyższyć wynik, ale doskonałą sytuację zmarnował Kamil Kurowski. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 76 minucie Marcin Kaczmarek wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Sławomira Janickiego.

Chrobry odpowiedział tylko jednym trafieniem. W 87 minucie w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się wprowadzony chwilę wcześniej Michał Bednarski i umieścił piłkę w siatce.

Olimpia Grudziądz 2-1 Chrobry Głogów

Gole: Karol Angielski 56, Marcin Kaczmarek 76 - Michał Bednarski 87

Olimpia: Jakub Wrąbel - Adrian Bielawski, Arkadiusz Kasperkiewicz, Mariusz Malec, Marcin Woźniak - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (79' Maciej Wolski), Kamil Kurowski, Adam Banasiak (71' Damian Ciechanowski) - Karol Angielski (89' Oskar Trzepacz).

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Sebastian Murawski (81' Michał Bednarski), Bartosz Kwiecień, Karol Danielak - Bartosz Machaj (58' Dominik Kościelniak), Sebastian Bonecki, Maciej Kona, Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak (69' Michał Michalec) - Paweł Wojciechowski.