Kolejna międzynarodowa wizyta przed World Games

Robert Skrzyński, mat. prasowe | Utworzono: 2016-10-18 08:01 | Zmodyfikowano: 2016-10-18 08:01

Do środy we Wrocławiu przebywać będą przedstawiciele Narodowych Komitetów Olimpijskich i ministerstw sportu z ponad 30 krajów, w tym m.in. z Chin, Republiki Południowej Afryki, Rosji, Belgii, Niemiec, Kolumbii, Bahrajnu i Francji.

Celem ich wizyty jest sprawdzenie stanu przygotowań miasta do przyszłorocznych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017. Dla wielu dyscyplin udział w The World Games jest ostatnim krokiem na drodze do włączenia jej do programu letnich Igrzysk Olimpijskich. Tę drogę przeszły m.in. karate i wspinaczka sportowa, które we Wrocławiu za rok po raz ostatni rozgrywane będą na TWG a w roku 2020 zadebiutują w na Igrzyskach w Tokio. Co ważne, w większości krajów to miejscowe Komitety Olimpijskie i ministerstwa sportu są odpowiedzialne za przygotowania kadr narodowych do The World Games 2017.

Oprócz spotkań z przedstawicielami Międzynarodowego Stowarzyszenia The World Games (IWGA) i Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportowych, delegaci Narodowych Komitetów Olimpijskich odwiedzą także obiekty sportowe szykowane na przyszłoroczne święto sportu w stolicy Dolnego Śląska.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.