Precyzyjny rekord świata na The World Games 2017

| Utworzono: 2017-07-23 12:33
A|A|A

Podczas eliminacji strzału precyzyjnego mężczyzn na Pergoli odnotowaliśmy kilka świetnych wyników. Thanakorn Sangkaew z Tajwanu uzyskał 59 punktów, a jego wyczyn powtórzył Henri Lacroix, jedna z gwiazd francuskiej petanque. Wszystkich przebił jednak Rizzi.

Strzał precyzyjny polega na wybijaniu określonych celów z czterech odległości (6, 7, 8 i 9 metrów) w pięciu różnych ustawieniach. Maksymalnie można uzyskać 100 punktów, ale osiągnięcie połowy z nich jest już naprawdę solidnym wynikiem.

Nowy rekordzista to 23-letni reprezentant Italii, specjalista petanque, którego najmocniejszą stroną jest właśnie strzał precyzyjny. W 2011 roku został w tej konkurencji mistrzem świata juniorów. Dwa lata później był już wicemistrzem Europy i mistrzem Włoch. Chociaż z Półwyspu Apenińskiego pochodzi raffa – inna konkurencja rozgrywana na The World Games 2017 – Rizzi wybrał petanque i radzi sobie w niej doskonale. A najlepiej poradził sobie we Wrocławiu!

Jak zapowiada David Nouraud, menadżer zawodów, pole gry przy Pergoli należy do dosyć łatwych dla zawodników, zatem możemy spodziewać się kolejnych ataków na rekordy. Zawody w bulach trwają do poniedziałku, 24 lipca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama