Emil Rajković wraca do PLK. Będzie trenował...

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-19 08:20 | Zmodyfikowano: 2016-10-19 08:20

To trzecia przygoda macedońskiego szkoleniowca w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. W sezonie 2014/2015 prowadził Śląsk Wrocław z którym dotarł do ćwierćfinału rozgrywek. WKS przegrał wtedy w play-offowej rywalizacji z Energą Czarnymi Słupsk 0:3 po bardzo wyrównanej walce. Włodarze klubu z regionu po sezonie nie zdecydowali się jednak przedłużyć umowy z Rajkoviciem. Jak zła była to decyzja przekonaliśmy się kilka miesięcy później. Macedończyk wystąpił w roli strażaka przejmując zespół w trakcie rozgrywek 2015/2016. W listopadzie ze Śląska zwolniony został Mihailo Uvalin, który rozpoczął sezon od czterech porażek w sześciu pierwszych ligowych. Pod wodzą Rajkovica zespół wygrał sześć z pozostałych dwudziestu spotkań. Ze słabo dobranym składem ciężko było zdziałać coś więcej. Pod koniec rozgrywek Macedończyk musiał grać w dużej mierze młodymi zawodnikami, którzy dostali szansę po nieudanym "amerykańskim eksperymencie" poprzedniego trenera.

Obecny sezon Emil Rajković rozpoczął w MZT Skopje. W ojczyźnie szło mu jednak słabo. Zaczął od czterech porażek i zrezygnował  ze stanowiska. Teraz przenosi się do Ostrowa Wielkopolskiego gdzie zastaje... bardzo podobną sytuację. Stal pod wodzą Zorana Sretenovica przegrała "na dzień dobry" trzy mecze. Szkoleniowiec zapłacił za te wyniki głową, choć warto dodać, że wszystkie mecze toczone były na styku - wyjazdowe z Polskim Cukrem Toruń i Rosą Radom, oraz domowy z Treflem Spot - kończyły się łącznie różnicą 15 punktów.

Ekipa z Ostrowa przynajmniej na papierze prezentujecie się przyzwoicie. Rajković spotka się m.in z Kamilem Chanasem, którego prowadził w Śląsku. W drużynie jest także doskonal znany we Wrocławiu Tomasz Ochońko, a najbardziej znany z Polaków to Szymon Szewczyk, który jak na razie ze średnio 15 punktami na mecz jest najlepszym strzelcem Stali. Drugi pod tym względem - Porter Troupe (11,7 pkt.) - to z kolei jeden z pięciu zagranicznych graczy w zespole z Ostrowa Wielkopolskiego (trzech Amerykanów i po jednym Bułgarze i Ukraińcu).

Emil Rajković w nowej roli zadebiutuje w sobotę 22 października na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.