Areszty za włamania do mieszkań i rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-19 13:38 | Zmodyfikowano: 2016-10-19 13:38
Areszty za włamania do mieszkań i rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia - fot. dolnoslaskapolicja.gov.pl
fot. dolnoslaskapolicja.gov.pl

Oleśniccy policjanci zatrzymali grupę osób podejrzanych o licznie przestępstwa przeciwko mieniu, do których doszło na terenie miasta. Trzech mężczyzn funkcjonariusze zatrzymali bezpośrednio po włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych. Łupem sprawców padły m.in. pieniądze, biżuteria i inne wartościowe przedmioty. Kolejne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch innych mężczyzn z tej grupy, podejrzanych o współudział w zdarzeniach. Na bazie materiałów zgromadzonych przez funkcjonariuszy sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech z zatrzymanych. Za przestępstwa, o które są podejrzani grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej w Oleśnicy działając w oparciu o materiały operacyjne dotarli do grupy młodych mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże na terenie miasta. Funkcjonariusze w okresie wakacyjnym odnotowali pierwsze zdarzenie, którego sprawcami okazali się wytypowani mężczyźni. Sprawcy dokonali rozboju w salonie gier. Zamaskowany mężczyzna wtargnął wtedy do lokalu i posiadając narzędzie przypominające broń palną sterroryzował personel, po czym zabrał pieniądze i zbiegł. Był to 21-letni mieszkaniec gminy Syców. Przeszukania w jego miejscu zamieszkania realizowane przez policjantów doprowadziły do zabezpieczenia atrapy broni, do złudzenia przypominającej prawdziwą broń palną. Potwierdziło się, że tym właśnie narzędziem młody mężczyzna posłużył się podczas rozboju.

Na podstawie materiału dowodowego zebranego przez funkcjonariuszy sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 21-latka środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcznego aresztu. Za to przestępstwo grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w ubiegłym tygodniu na terenie gminy Oleśnica doszło do włamania, tym razem do domu jednorodzinnego. Sprawcy zabrali z wnętrza sejf z zawartością pieniędzy i wartościową biżuterię. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i zatrzymali po krótkim pościgu trzech mężczyzn, którzy próbowali z łupem oddalić się z miejsca zdarzenia.

Realizując dalsze czynności procesowe funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym mężczyznom dokonanie również innych włamań na terenie Oleśnicy. Zebrany przez funkcjonariuszy obszerny materiał dowodowy dał podstawy do wystąpienia z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Wobec dwóch zatrzymanych 19-latków sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące, wobec trzeciego zatrzymanego zastosowano dozór policji i poręczenie majątkowe.
Policjanci w tej sprawie zatrzymali też 24-letniego mieszkańca gminy Oleśnica, który uczestniczył we włamaniach z zatrzymanymi wcześniej mężczyznami.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.