Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich

Justyna Chybalska | Utworzono: 2016-10-27 21:39 | Zmodyfikowano: 2016-10-27 21:41
A|A|A

Tegoroczna edycja festiwalu to tradycyjnie już występy najlepszych polskich chórów akademickich, w trakcie których będzie można posłuchać zarówno muzyki poważnej z różnych epok, jak i wokalnych opracowań przebojów pop.

Oprócz śpiewających studentów na festiwalowej estradzie pojawią się również chóry dziecięce i młodzieżowe działające w ramach programu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”. Pretekstem do zorganizowania wspomnianego koncertu oraz towarzyszącej mu sesji naukowej jest 10-lecie funkcjonowania programu „Śpiewająca Polska”.

W finale Festiwalu Barbórkowego zabrzmi monumentalne dzieło Antonina Dvoraka „StabatMater” na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną.

Mająca wieloletnią tradycję impreza od początku swego istnienia organizowana jest przez Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej i skupia rokrocznie najlepsze zespoły akademickie z Polski. Ich wysoki poziom artystyczny i umiejętności wokalne robią wrażenie, biorąc pod uwagę fakt, że szeregi typowego studenckiego chóru zasilają w głównej mierze hobbyści i pasjonaci. Oprócz śpiewających studentów od kilku lat w ramach festiwalu występują również zawodowe zespoły wokalne – we Wrocławiu gościli już m.in. AffabreConcinui, Camerata Silesia, Capella Gedanensis, AudioFeelsczy Poznańskie Słowiki.

Tradycją stało się także prezentowanie na zakończenie festiwalu wielkiej formy wokalno-instrumentalnej, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej i solistów.

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie: www.festiwalbarborkowy.pwr.edu.pl.

Koncert Finałowy 43 Festiwalu Barbórkowego Chórów Akademickich
4 grudnia (niedziela) 2016 r., godz 18:00
Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10

Ściągnij cały program Festiwalu klikając TUTAJ.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama