American Film Festival: W weekend ostatnie festiwalowe projekcje

Jan Pelczar | Utworzono: 2016-10-29 15:35 | Zmodyfikowano: 2016-10-29 15:35
A|A|A

Do niedzieli trwa we Wrocławiu 7. American Film Festival. W Kinie Nowe Horyzonty można obejrzeć największe przeboje amerykańskiego kina niezależnego. Pod wrażeniem festiwalu są twórcy, którzy przyjechali na Dolny Śląsk ze Stanów Zjednoczonych. Autorka jednego z konkursowych filmów Elisabeth Subrin mówi nam, że to jedna z niewielu imprez tego typu na świecie:

- Jedną z najbardziej niezwykłych rzeczy w American Film Festival jest to, że polska publiczność ma ochotę oglądać coś poza produkcjami amerykańskich korporacji. A to przecież one przejmują świat, a przynajmniej zachodnią cywilizację – mówi Subrin.

– Na zamknięcie pokażemy nowy film Toma Forda, nagrodzony w Wenecji, „Zwierzęta nocy” – opowieść o sile sztuki – mówi dyrektor artystyczna festiwalu Urszula Śniegowska:

Najlepsze fabuły i dokumenty z konkursowych sekcji wybierze publiczność, która głosuje po seansach. Zwycięzców poznamy na niedzielnej gali, a nagrodzone filmy będzie można obejrzeć na ostatnich projekcjach festiwalu – w niedzielę o 20:30.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama