Ranking ATP: Hubert Hurkacz trzecią polską rakietą

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-11-01 20:30 | Zmodyfikowano: 2016-11-01 20:30

Wyżej od młodego zawodnika ze stolicy Dolnego Śląska są Jerzy Janowicz i Kamil Majchrzak - kolejno na 264 i 274 pozycji. Co ciekawe jednak za tydzień ta kolejność się zmieni i to Majchrzak będzie najwyżej sklasyfikowanym polskim tenisistą. Numer cztery wśród biało-czerwonych jest pochodzący z Głogowa Michał Przysiężny (470 miejsce).

Jak wygląda sytuacja naszczycie? Liderem rankingu ATP pozostaje serbski tenisista Novak Djoković. Drugie miejsce zajmuje Brytyjczyk Andy Murray, a trzecie Szwajcar Stan Wawrinka. Z piątego na czwarte awansował Japończyk Kei Nishikori zamieniając się miejscami z Kanadyjczykiem Milosem Raonicem.

Wśród deblistów najwyżej - na 27 miejscu - sklasyfikowany jest Łukasz Kubot. Pochodzący z Bolesławca zawodnik wygrał w minioną niedzielę deblowy turniej ATP w Wiedniu, grając w parze z Brazylijczykiem - Marcelo Melo.

W zestawieniu tenisistek Agnieszka Radwańska pozostaje na trzecim miejscu. Liderką zestawienia WTA jest Niemka Angelique Kerber, a drugą pozycję zajmuje Amerykanka Serena Williams.

Awans z ósmego na piąte miejsce zanotowała Słowaczka Dominika Cibulkova, która w niedzielę triumfowała w kończącym sezon turnieju WTA Finals w Singapurze. Cibulkova pokonała w finale Kerber. Niemka w półfinale wygrała z broniącą tytułu Agnieszką Radwańską. Druga najlepsza Polka - Magda Linette zajmuje w rankingu 94. miejsce.