Superliga: Derby dla Metraco Zagłębia. KPR Jelenia Góra przegrał w Szczecinie

Bartosz Tomczak, współpraca Michał Hamburger | Utworzono: 2016-11-19 19:48 | Zmodyfikowano: 2016-11-19 19:54

Derby zgodnie z przewidywaniami od początku toczyły się pod dyktando Metraco Zagłębia, choć niespodziewanie KPR długo był w grze.

"Widać było w pierwszej połowie, że nie wykorzystałyśmy dużo setek, a to potem przeważa w całym wyniku. Mogłyśmy od razu w pierwszej połowie wyjść na 10, 15-bramkową przewagę" - mówiła po meczu zawodniczka Zagłębia, Zuzanna Ważna:

Lubinianki prowadziły do przerwy zaledwie 10:6. Po zmianie stron podrasowały ten wynik do stanu 25:17.

"Nie dałyśmy z siebie wszystkiego, choć starałyśmy się jak mogłyśmy. Zabrakło nam zimnej głowy" - oceniła szczypiornistka KPR, Paulina Wojda:

"Przyjechałyśmy tu jako trzeci zespół rozgrywek i to trzecie miejsce przed drugą rundą utrzymałyśmy" - mówiła trenerka lubinianek Bożena Karkut, określając jako "udaną" całą rundę w wykonaniu jej zawodniczek:

"Próbowaliśmy grać konsekwentnie. Chciałbym pogratulować Zagłębie dobrobytu. Z taką kadrą jest to spokojnie zespół na pierwszą czwórkę" - komplementował rywalki szkoleniowiec gospodarzy Tomasz Folga:

KPR Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 17:25 (6:10)

KPR: Demiańczuk, Słota - Skalska, Wojda, A. Mączka 7, Wesołowska, Łuczkowska, Kaźmierska 1, Łyszczyk 1, Szymańska 4, Bartkowska 1, Linkowska 2, Michalak 1.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Grzyb 6, Załęczna 2, Semeniuk 3, M. Mączka 1, Buklarewicz 2, Premović 2, Ważna 3, Wiertelak 1, Marić 1, Jochymek 3, Belmas 1, Walczak.

W innym dzisiejszym spotkaniu KPR Jelenia Góra przegrał na wyjeździe z Pogonią Baltica Szczecin 25:32. Dolnośląskie szczypiornistki miały szansę na korzystny wynik bo po pierwszej połowie były gorsze zaledwie 15:16. W drugiej połowie KPR bił jednak głową w mur, a konkretnie w bramkarkę Martynę Wierzbicką, która należała do wyróżniających się zawodniczek w tym meczu.

Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 32:25 (16:15)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 1, Noga 5, Szczecina 7, Cebula 3 (1/2), Costa, Królikowska, Jedziniak 3, Zimny 3 (1/2), Koprowska 7 (0/1), Kochaniak 3, Jaszczuk.

KPR: Hoffman, Ciesiółka - Bielecka 2, Bilenia 6 (1/2), Tomczyk 6, Maziarz, Załoga 6 (1/3), Jasińska 3, Kanicka, Janas 2, Skowrońska.