Zgorzelec: Policjanci udaremnili wyłudzenie 90 tysięcy złotych

KPP w Zgorzelcu | Utworzono: 2016-11-20 13:49 | Zmodyfikowano: 2016-11-20 10:32
A|A|A

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zgorzeleckiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o to, że w jednej z placówek bankowych usiłowali wyłudzić kredyt w wysokości ponad 90 tysięcy złotych. Posłużyli się sfałszowanymi dokumentami mającymi świadczyć o zdolności kredytowej, starając się o pożyczkę finansową. Funkcjonariusze udaremnili dokonanie przestępstwa. Mężczyźni usłyszeli już zarzut usiłowania oszustwa. Za ten czyn grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Skuteczne działania policjantów z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej zgorzeleckiej komendy pozwoliły zapobiec wyłudzeniu na szkodę jednego z banków. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn, którzy zgłosili się po kredyt w wysokości ponad 90 tysięcy złotych. Do dokonania oszustwa mężczyźni posłużyli się sfałszowanymi dokumentami mającymi świadczyć o zdolności kredytowej, które zostały złożone wraz z wnioskiem o przyznanie pożyczki finansowej.

Policjanci zatrzymali 35, 44 i 53 - latka w banku przed wypłaceniem umówionej kwoty. Tym samym funkcjonariusze zapobiegli dokonaniu przestępstwa. Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa. Za ten czyn grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama