Aniela Gabryel z prestiżową nagrodą

Jan Pelczar | Utworzono: 2016-11-29 21:36

Film w reżyserii Anieli Gabryel "Kiedy ten wiatr ustanie" otrzymał ARRI IDFA Award dla Najlepszego Filmu w Konkursie Filmów Studenckich. Bohaterowie dokumentu to krymsko-tatarska rodzina, która żyje na terenie okupowanego Krymu. Konsekwencje działania reżimu, które wpływają na codzienne życie zwykłych ludzi, to główny temat filmu wrocławskiej autorki.

Aniela Gabryel to studentka łódzkiej Filmówki, znana już m.in z nagradzanej na festiwalach krótkometrażowej fabuły „Konstelacje”.

Producentem „Kiedy ten wiatr ustanie” jest Studio Filmowe Everest, a koproducentem kanał Belsat. Scenariusz powstał w ramach projektu „Młodzi o młodych” (www.mom.org.pl) realizowanego przez Fundację Dokument i Świat przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych nagrodzono w tym samym konkursie także "Więzi" Zofii Kowalewskiej – dokument, który jest na krótkiej liście oscarowych kandydatów do nominacji, a wcześniej został wyróżniony m.in na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Film "Więzi" jest debiutem Zofii Kowalewskiej. Pracę nad dokumentem reżyserka rozpoczęła jeszcze w klasie maturalnej. Film opowiada historię Barbary i Zdzisława, którzy są małżeństwem z 45-letnim stażem.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.