Remis z obustronnym uczuciem niedosytu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-12-03 18:00 | Zmodyfikowano: 2016-12-03 18:00

Posłuchaj pomeczowej relacji i rozmów z Piotrem Celebanem i Jakubem Słowikiem:

Spotkanie mogło się potoczyć inaczej, gdyby w w 36. minucie Kamil Biliński wykorzystał rzut karny. Śląsk prowadził wtedy 1:0, bo w 14 minucie po rzucie rożnym filmowym uderzeniem wynik otworzył Piotr Celeban. Podwyższenia wyniku nie było, bo strzał napastnika Śląska z 11 metrów obronił Jakub Słowik. Tuż przed przerwą wyrównał, także z rzutu karnego, Adam Frączczak.

W pierwszej połowie gra była wyrównana. Gospodarze zagrożenie stwarzali głownie po stałych fragmentach gry. Po zmianie stron lepsza była Pogoń. Wrocławian od utraty gola kilkakrotnie uratował Lubos Kamenar.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
Bramki: Piotr Celeban 14' - Adam Frączczak (k.) 41'

Śląsk: Lubos Kemenar - Augusto (59' Paweł Zieliński), Lasza Dwali, Piotr Celeban, Kamil Dankowski - Adam Kokoszka, Ostoja Stjepanović - Alvarinho, Ryota Morioka, Mario Engels (71' Sito Riera) - Kamil Biliński (80' Peter Grajciar).

Pogoń: Jakub Słowik - Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Mateusz Matras, Mateusz Lewandowski - Kamil Drygas, Rafał Murawski - Adam Gyurcso (90' Hubert Matynia), Takafumi Akahoshi (46' Łukasz Zwoliński), Ricardo Nunes - Adam Frączczak.

Żółte kartki: Alvarinho, Celeban (Śląsk) oraz Drygas (Pogoń)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

TAK RELACJONOWALIŚMY TO SPOTKANIE:

90+3' KONIEC MECZU. Śląsk zremisował z Pogonią 1:1.

90+2' Celeban w końcówce meczu przesunął się ze środka obrony do ... ataku. Kapitan gospodarzy trzykrotnie swoimi wejściami w pole karnego napędził sporo strachu formacji obronnej Pogoni.

90' Sędzia Paweł Gil do regulaminowego czasu dolicza 3 minuty.

89' Po rzucie wolnym wykonywanym przez Alvarinho bliski zdobycia drugiego gola dla Śląska był Celeban. Kapitan WKS nie doszedł jednak do piłki.

85' Pierwsza akcja Grajciara. Dośrodkowaną przez Słowaka piłkę pewnie wyłapuje Słowik.

82' Kolejna próba gości. Tym razem z linii pola karnego uderzał Frączczak. Piłka minęła dalszy słupek bramki Śląska.

80' Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Wchodzi na boisko Peter Grajciar. Słowak zastępuje pechowego egzekutora rzutu karnego z 36. minuty - Kamila Bilińskiego

77' W drugiej połowie znaczniej groźniejsza jest Pogoń. Kolejną akcję Portowców na lewym skrzydle rozpoczął Gyurcso. Po dośrodkowaniu Węgra niecelnie głową strzelał Sebastian Rudol.

71' Druga zmiana w Śląsku. Wchodzi Sito Riera, schodzi Mario Engels.

68' Żółta kartka dla Drygasa. Spóźniony z interwencją w środku pola był pomocnik Pogoni, który wyciął Moriokę.

62' Było bardzo groźnie. Wrzutka z prawej strony, akcję zamykał Gyurcso, a kluczowy był błąd Zielińskiego. Obrońca Śląska chciał chyba zgrać piłkę klatką piersiową do Kamenara, ale zamiast tego futbolówka przeleciała do Gyurcso. Węgier strzelał z ostrego kąta, ale trafił wprost w bramkarza gospodarzy.

60' Augusto zniesiony na noszach, a w jego miejsce na murawie Paweł Zieliński. Pierwsze diagnozy mówią o podkręceniu stawu skokowego Portugalczyka.

58' Augusto kontuzjowany. Portugalczyk kopnął piłkę i nieatakowany upadł na murawę. Obrońca Śląska od razu pokazał charakterystyczny kołowrotek, więc za chwilę będziemy mieli zmianę. Augusto skręcił staw skokowy przy przyjęciu piłki.

57' Pogoń znów chciała skorzystać z wysokiego ustawienia Kamenara. Drygas podał do Gyurcso i Węgier chciał lobować Słowaka. Problem w tym, że zamiast górą, posłał pikę dołem i bramkarz Śląska bez problemu ją złapał.

51' Biliński na klepkę z Morioką i broni Słowik. Trochę za mocno wypuścił Bilińskiego Japończyk, przez co napastnik Śląska miał niewiele miejsca do strzału.

48' Zwoliński mógł mieć wejście smoka. Strzał sprzed pola karnego tuż przy słupku, ale tylko boczna siatka.

47' Po przerwie jedna zmiana w Pogoni - na murawę nie wyszedł już Takafumi Akahoshi, a w jego miejsce pojawił się Łukasz Zwoliński.

46' Zaczynamy drugą część meczu. Tak wyglądają statystyki z pierwszych 45 minut:

45' Koniec pierwszej połowy. We Wrocławiu na razie remis 1:1.

42' Rzut karny dla Pogoni! Rapa dośrodkowywał trafiając w rękę Stjepanovica. Rzut karny pewnie wykonał Adam Frączczak, który strzałem pod poprzeczkę pokonał Kamenara. Śląsk - Pogoń 1:1

36' Rzut karny dla Śląska! Strzelał Biliński, a piłkę ręką odbił Rudol. Do jedenastki podszedł ten, który ją wywalczył, czyli Biliński, ale jego strzał obronił Słowik! Źle uderzył Biliński między lewym słupkiem a środkiem bramki, co ułatwiło interwencję Słowikowi.

34' Piotr Celeban fauluje na żółtą kartkę

33' Gdyby to trafił Engeles, a tu nawet nie było strzału! Śląsk rozgrywał piłkę na lewej stronie, Augusto dorzucił na 14 metr do Engelsa, a Niemiec choć składał się do woleja, to nie trafił nawet w piłkę.

32' Strzela Murawski, na dwa razy łapie piłkę Kamenar

23' Oba zespoły w ostatnich minutach próbują sobie wykreować sytuacje, ale zazwyczaj kończą się one na 16-20 metrze przed bramką rywali.

14' Goool! Piotr Celeban piętką pokonuje Jakuba Słowika i Śląsk prowadzi 1:0. Dośrodkowywał z rzutu rożnego Kamil Dankowski, a kapitan wrocławian idealnie wbiegł na krótki słupek. To pierwszy gol Celebana w tym sezonie.

11' Alvarinho fauluje Akahoskiego na wysokości pola karnego i zostaje ukarany żółtą kartką. Rzut wolny z prawej strony bez historii.

10' Bardzo ładna akcja Pogoni zakończona niecelnym strzałem Rapy. Od odbioru na własnej połowie, do uderzenia sprzed pola karnego goście wymienili sześć podań. Próba Rapy nad poprzeczką.

7' Kamil Drygas z dystansu, ale mocno niecelna próba

3' Lubos Kamenar! Słowak uchronił gospodarzy przed stratą bramki. Gyurcso dostał prostopadłą piłkę od Drygasa. Węgier wbiegał w pole karne lewą stroną, strzelił, ale jego uderzenie jedną ręką odbił Kamenar. Próbował jeszcze dobijać Murawski, ale obok bramki.

2' Pierwszy rzut rożny dla Śląska. Stały fragment nie doprowadził jednak do strzału na bramkę.

1' Sędzia Paweł Gil rozpoczyna mecz.