Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-01-11 11:20
A|A|A

Zaczniemy od rozmowy z Marcinem Rosińskim, ze Stowarzyszenia Filtrator, działającego na terenie Dolnego Śląska. W Sokołowsku, od kilku miesięcy uczą fabrykacji i kreatywnego myślenia własnymi siłami, a teraz chcą stworzyć FabLab, czyli nowoczesną pracownię, gdzie użytkownicy mogą zdobyć praktyczne umiejętności związane z różnorodnymi rzemiosłami.

IP Group i TIFF Festival zapraszają na oficjalne otwarcie dwóch nowych, choć już być może, dobrze znanych, przestrzeni mieszczących się na Ruskiej 46A, na tym samym - trzecim - piętrze. O IP Studio oraz TIFF Center po 17:00 opowiedzą Anna Herbut i Maciej Bujko.

"To książ­ka o mnie. Nie­do­koń­czo­ne opo­wia­da­nie zło­żo­ne ze zdjęć. 32 razy po­wta­rza­ny au­to­por­tret" - tak o "Porodzie", jednej z najciekawszych książek fotograficznych minionego roku mówi świetny wrocławski fotograf Krzysztof Solarewicz, z którym porozmawiamy chwilę po 18:00.

W temacie fotografii pozostaniemy jeszcze na kilka chwil, za sprawą wystawy Jerzego Piątka, W zeszłym tygodniu do galerii Foto-Gen zapraszał Andrzej Saj, kurator ekspozycji "Urok prowincji w fotografii Jerzego Piątka". Tym razem zapraszam na rozmowę z autorem.

Na zakończenie roku obecności na Dworcu Głównym ART MAIN STATION by mia zaprasza na pełną energii, koloru i radości życia wystawę malarstwa dwojga artystów wrocławskich, "niezwykle charakterystycznych i stanowiących niejako symbol ekspresji twórczej tego miasta". Po 19:00 na wystawę "Ładne i brzydkie obrazy" zaproszą Yolanta Nikt, Zdzisław Nitka i Magdalena Mielnicka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama