Radio Wrocław Kultura DAB+Literatura, czwartek 16:00-20:00

Jacek Antczak, Łukasz Śmigiel | Utworzono: 2017-01-12 10:50
A|A|A

Kilka lat temu porządnie "zamieszał" w polskiej literaturze. Jego pasjonująca oparta na faktach powieść/biografia pt. "Zamęt. Opowieść o czasach i życiu Mickiewicza" określana jest wartką, soczystą i pikantną, aczkolwiek kontrowersyjną - szczególnie wśród historyków literatury, a zwłaszcza biografów Adama Mickiewicza. Teraz, ten telewizyjny reportażysta (filmy m.in. o Kapuścińskim, Kaczmarskim czy Herbercie), były dziennikarz Radia Wolna Europa, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, opublikował wspomnieniową książkę pt. "U siebie... Mój liryczny PRL". Też mocno zaskakującą. Po godzinie 16.00 naszym gościem będzie wrocławski reżyser i pisarz Piotr Załuski.

Po g. 17.00 przedstawimy najciekawsze nowości wydawnicze i rozpoczniemy nowy cykl rozszerzający pojęcie literatury na muzykę - co po Literackim Noblu dla Boba Dylana jest zupełnie zrozumiałe. Co tydzień poświęcimy kwadrans autorom literackich tekstów piosenek, zarówno tych poetyckich, jak i rockowych. Bohaterką pierwszego odcinka będzie Agnieszka Osiecka.

O g. 18.30 naszym gościem będzie profesor Arkadiusz Lewicki z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, z którym porozmawiamy o jego książkach na temat filmu i telewizji: „Od House'a do Shreka. Seryjność w kulturze popularnej" oraz „Sztuczne światy. Postmodernizm w filmie fabularnym", a także o King Kongu i filmowym cyklu o Jamesie Bondzie z powieści Iana Fleminga.

Po g. 19.00 odwiedzi nas słynna już i poczytna, literacka wrocławianka - Rita Baum. O premierze najnowszego numeru Rity, czyli jednego z najlepszych literackich czasopism w Polsce, opowie jego redaktor naczelny - Marcin Czerwiński.

Zapraszają Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel - www.radiowroclawkultura.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama