ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z siatkarskim Pucharem Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-15 17:26 | Zmodyfikowano: 2017-01-15 17:45

Pierwszy set zakończył się grą na przewagi. Jako pierwsi piłkę setową miała ZAKSA. Mariusz Wlazły doprowadził jednak do remisu 24:24. Bohaterem końcówki był jednak Dawid Konarski. To on zdobył dwa ostatnie punkty w partii, która ekipa z Kędzierzyna-Koźla wygrała 29:27.

Druga część meczu przyniosła jeszcze więcej emocji, choć teoretycznie mistrzowie Polski byli już na autostradzie do zwycięstwa. ZAKSA prowadziła 24:18, a mimo to przegrała seta! W kluczowym momencie pomylił się na czystej siatce Dawid Konarski i było 24:24. Seta dla Skry kończyli Karol Kłos ze środka i Mariusz Wlazły, atakiem po skosie ze skrzydła. Bełchatowianie wygrali 27:25.

ZAKSA w trzecim secie pokazała sportową złość i nie pozwoliła już na nerwową końcówkę. Po tym jak Srecko Lisanic zepsuł zagrywkę drużyna z Kędzierzyna-Kożla miała setbola. Wykorzystała go od razu. Łukasz Wiśniewski zablokował Bartosza Bednorza i skończyło się na wyniku 25:20.

Czwarta partia skończyła się w podobny sposób. Kiedy Mateusz Bieniek i Kevin Tille zablokowali Mariusza Wlazłego, ZAKSA prowadziła 24:17. Dwie piłki później skończył się finał. Bartosz Kurek zaserwował w siatkę i tym razem inaczej niż przed rokiem Puchar Polski powędrował do Kędzierzyna-Koźla.

Drużyna ZAKSY po raz szósty triumfowała w tych rozgrywkach. Wcześniej zdobywała Puchar Polski w 2000, 2001, 2002, 2013 i 2014 roku.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:1 (29:27, 25:27, 25:20, 25:18)