Miedziowi z punktem w Bełchatowie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-10-25 06:40
Miedziowi z punktem w Bełchatowie - fot. ks.cuprum.pl

Inauguracyjna partia toczyła się pod dyktando zespołu z Dolnego Śląska. Po wyrównanym początku spotkania, po asie Pawła Pietraszko lubinianom udało się wyjść na czteropunktowe prowadzenie (11:15). Przy piłce setowej dla Cuprum do głosu doszli bełchatowianie, który zaczęli odrabiać straty (23:24), ale Jake Hanes zakończył pierwszego seta skutecznym atakiem (23:25).

Początek drugiej odsłony to walka punkt za punkt, a następnie popisy w polu serwisowym graczy Miedziowych. Asy posłali Gelinski (6:6), Hanes (10:10) i Kwasowski (11:14). Gospodarze zaczęli odrabiać straty, jednak podopieczni Pawła Ruska nie zamierzali odpuścić i losy tego seta rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi. W niej świetna dyspozycja kapitana Kamila Kwasowskiego przesądziła o kolejnym triumfie lubinian (25:27).

Kolejna partia przebiegała tak jak poprzednie, obie drużyny na przemian zdobywały punkty. Po skutecznym ataku Kwasowskiego i dwóch asach serwisowych Hanesa przyjezdnym udało się odskoczyć na kilka punktów (10:13). Z zagrywki zapunktował też Paweł Pietraszko (14:16). Po ataku Dawida Konarskiego to bełchatowianie mieli jednak piłkę setową (24:22), ale zawodnikom Cuprum udało się doprowadzić do gry na przewagi. Tym razem górą byli jednak gospodarze (29:27)

Czwartego seta goście z Dolnego Śląska rozpoczęli bardzo nerwowo, co dało dużą przewagę od początku (7:0) bełchatowianom. Gospodarze bezpieczny dystans utrzymywali przez resztę tej części meczu i wygrali pewnie (25:16), doprowadzając do piątej partii.

Już na początku tie-breaka bełchatowianie zbudowali czteropunktowe prowadzenie (8:4) i do końca nie dali go sobie odebrać. Skra wygrała 15:10 i mogła się cieszyć z pierwszego ligowego triumfu w tym sezonie.

PGE GiEK Skra Bełchatów – KGHM Cuprum Lubin 3:2 (23:25, 25:27, 29:27, 25:16, 15:10)

Skra: Adrian Aciobanitei, Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Lipiński, Grzegorz Łomacz, Mateusz Poręba - Benjamin Diez (libero) - Pierre Derouillon, Kajetan Marek, Wiktor Nowak, Jakub Rybicki.

Cuprum: Alexander Berger, Danilo Gelinski, Jake Hanes, Kamil Kwasowski, Paweł Pietraszko, Jakub Strulak - Mateusz Masłowski (libero) - Maksymilian Granieczny, Kajetan Kubicki, Adam Lorenc.

MVP meczu: Dawid Konarski (Skra).