Tradycja podtrzymana. Zagłębie pokonało Arkę 1:0

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-20 20:05 | Zmodyfikowano: 2017-02-20 20:06

Kluczowa akcja meczu miała miejsce w 53 minucie. Sędzia Bartosz Frankowski w kontrowersyjnych okolicznościach wskazał na jedenasty metr, dopatrując się faulu jednego z piłkarzy Arki. Rzut karny na gola zamienił Filip Starzyński, który przymierzył w prawy róg bramki. Konrad Jałocha choć wyczuł intencję strzelca, to nie był w stanie obronić mocnego uderzenia.

Przed sytuacją bramkową w Lubinie działo się niewiele. W pierwszej połowie goście nie oddali ani jednego strzału! Zagłębie próbowało sześciokrotnie, ale tylko jedna próba leciała w światło bramki. Historią tej części gry była zatem kontuzja Adama Buksy, który w 39 minucie musiał opuścić boisko.

Arka obudziła się po przerwie. Zanim straciła gola, to w 50 minucie Mateusz Szwoch mocnym strzałem próbował zaskoczyć Martina Polacka, ale bramkarz Zagłębia wybił piłkę na rzut rożny. Najwięcej problemów obronie "Miedziowych" sprawiał jednak wprowadzony w 65 minucie Dariusz Formella. To właśnie on mógł zmienić losy rywalizacji. W 90 minucie pomocnik gości wbiegł z lewego skrzydła w pole karne, strzelił po długim słupku, ale piłka przeleciała obok bramki. W 93 minucie Zagłębie miało szansę jeszcze podwyższyć wynik, ale zmarnowało kontrę 4-4.

Po tym zwycięstwie Zagłębie ma już 34 punkty i awansowało na 5 miejsce w tabeli. "Miedziowi" do pierwszej Lechii Gdańsk tracą 9 "oczek".

Zagłębie Lubin 1-0 Arka Gdynia

Gol: Filip Starzyński 55 (k)

Zagłębie: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski, Ľubomír Guldan, Jarosław Jach, Đorđe Čotra - Arkadiusz Woźniak, Jarosław Kubicki, Filip Jagiełło (69' Adrian Rakowski), Filip Starzyński (85' Jakub Tosik), Łukasz Janoszka - 21. Adam Buksa (39' Martin Nešpor).

Arka: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Przemysław Stolc, Adam Marciniak - Marcus Vinícius, Antoni Łukasiewicz (65' Michał Nalepa), 21. Yannick Kakoko, Miroslav Božok (65' Dariusz Formella) - Josip Barišić (72' Przemysław Trytko), Mateusz Szwoch.

żółte kartki: Todorovski - Kakoko, Formella, Stolc, Trytko.