ATP Rio de Janeiro: Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-23 09:50 | Zmodyfikowano: 2017-02-23 09:50

Pierwszego seta tenisista KKT Wrocław i Marcelo Melo wygrali bardzo gładko. Przełamali rywali w drugim (do 30) i w czwartym (do 40) gemie i pewnie wygrali całego seta 6:1. Rywalizacja trwała wtedy zaledwie 26 minut.

Ponad dwa razy dłużej grano natomiast w kolejnej partii. Oba duety przegrywały aż po trzy swoje podania! W końcu doszło do tie-breaka. W nim Kubot i Melo przegrywali już 1:3. Stratę przełamania odrobili przy piątej piłce, a przy dziewiątej wyszli na prowadzenie - 5:4. Dwie akcje później było już po meczu

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Fabricio Neis (Brazylia, WC) / Joao Souza (Brazylia, WC) 6:1, 7:6(4)

W ćwierćfinale turnieju w Rio de Janeiro Polak i Brazylijczyk zagrają z parą chilijsko-argentyńską Julio Peralta i Horacio Zeballos.