Poranny przegląd prasy

Tomasz Sikora, Katarzyna Górna | Utworzono: 2017-03-15 09:20 | Zmodyfikowano: 2017-03-15 09:20
A|A|A

Rząd chce kontrolować Ukraińców w Polsce - w "Rzeczpospolitej". Dziś do polski przyjeżdża do pracy milion Ukraińców. Na Dolny Śląsk około 90 tysięcy - od przyszłego roku ma ruszyć rejestr pracowników ze wschodu - a rząd chce mieć prawo do wprowadzenia w firmach limitów zatrudnienia Ukraińców.

Kim są sędziowie piłkarscy w regionie - prawnicy inżynierowie humaniści - ale nie mamy żadnego arbitra w Ekstraklasie. Nadzieją jest absolwent teologi 25 letni Damian Sylwestrzak. No z nim nie ma co dyskutować - w razie kontrowersyjnych sytuacji zawsze może odwołać się do najwyższej instancji.

Ulubiony minister wielu naczelni szyszkownik polski - minister środowiska Jan Szyszko po wycince drzew i polowaniach w pobliżu zabudowań ma nowy pomysł - opodatkuje zbieraczy bursztynu - ma być uznawany jak węgiel za kopaninę - 800 złotych za kilogram - i już się nie będziecie chwalić po powrocie z wakacji....

Tymczasem milion polskich imigrantów czeka na decyzję Londynu i Unii. Bo Polacy w Londynie wciąż nie są pewni swych praw po wyjściu kraju ze Wspólnoty. A co mówią liczby? 46 tysięcy funtów rocznie przysparza brytyjskiej gospodarce imigrant pracujący w Londynie. To nie prawda, że imigranci pracują głownie na zmywaku, bo 22 procent z nich zajmuje stanowiska menedżerskie . jak będzie wyglądało ..imigranta - Polaka - życie po Brexicie.....tym zajmuje się dziś "Wyborcza Wrocław"

"Wyborcza Wrocław" przypomina, ze ponad 3 tysiące osób weźmie udział w rozpoczynającej się jutro we Wrocławiu Olimpiadzie Kreatywności. To największy na świecie program edukacyjny nastawiony na kreatywne myślenie, Tysiące dzieciaków z całego świata, które popisywać się będą nie wiedzą, a kreatywnością i walczyć jednocześnie na wyjazd na światową olimpiadę do Stanów Zjednoczonych

Eksport naszych jabłek wraca do pułapów rekordowych, tych z 2013 roku. Jak to możliwe, skoro Kreml powiedział naszym jabłkom nie?

Przedsiębiorcy znaleźli metodę. Polskie owoce trafiają teraz.....do Rosji....jako białoruskie......Jak to możliwe? Wyjaśnia "Dziennik Gazeta Prawna"

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama