PPA: Dziś finał konkursu i "Dziubanina". Rozmawiamy z Piotrem Dziubkiem (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-03-31 14:49 | Zmodyfikowano: 2017-03-31 14:49
A|A|A

Artysta to wyjątkowy. Trudno bowiem wyobrazić sobie współczesny polski musical i teatr muzyczny bez Piotra Dziubka i muzyki, którą tworzy do spektakli Wojciecha Kościelniaka. 'Lalka', 'Mistrz i Małgorzata', a za chwilę 'Wiedźmin' - to tylko kilka tytułów z tej palety. A są i inne. Współpraca z Agatą Dudą-Gracz owocuje właśnie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej koncertem finałowym, nazwanym 'Dziubaniną'. No właśnie, na ile komponowanie dla teatru to dziubanina, na ile natchnienie. A może jedno z drugim wcale się nie kłóci?

Wszystko wskazuje na to, że rok 2017 będzie dla Piotra Dziubka zawodowo szczególny. W tłoczni jest już nowa płyta! I - nie zapominajmy - nasz bohater od pewnego czasu jest szefem Studium Musicalowego Teatru Muzycznego Capitol. Do tegorocznego dyplomu ('Józefa K. i kobiet') napisał muzykę. Studenci wystąpią w 'Dziubaninie' jako chór. - To spektakl o kryzysie twórczym - zdradza kompozytor:

'Dziubanina' w piątek jako część koncertu finałowego. Drugą część tego wydarzenia wypełni występ laureatów konkursu PPA. TRANSMISJA zmagań o Złotego Tukana w Radiu Wrocław Kultura od 15:45.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama