Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-03-31 17:59 | Zmodyfikowano: 2017-03-31 18:20

Skrzynie cechowe służące do przechowywania najcenniejszych przedmiotów, takich jak statuty, insygnia władzy i klejnoty na dobry początek. O nowej wystawieMuzeum Narodowym we Wrocławiu opowiada kuratorka Małgorzata Korżel-Kraśna.

"Dla prestiżu i potomnych. Śląskie skrzynki cechowe"
4 kwietnia – 25 czerwca
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
pl. Powstańców Warszawy 5


Koncepcja wystawy "Ciała powszednie" w Galerii Sztuki Socato oscyluje wokół pojęcia haptyczności sztuki. Z jednej strony będą to obiekty domagające się dotyku, z drugiej prace odnoszące się do skóry obrazu - do tkanki malarskiej, do ciała obrazu, ale też do obrazu ciała. Temat przybliżają artystka Joanna Kaucz i kuratorka Karolina Jaklewicz."Ciała powszednie"
31 marca - 22 kwietnia
Galeria Sztuki Socato
pl. Solny 11


Na nowej wystawie w galerii Miejsce przy Miejscu trafiamy do zamkniętego od kilku miesięcy Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie. Trwający remont ma zakończyć się nową ekspozycją w odrestaurowanym muzeum. Powstają zdjęcia pustych ścian, korytarzy, nierównych podłóg. O ekspozycji "Książęta" opowiada autor Janusz Dąbkiewicz.

"Książęta"
30 marca – 21 kwietnia
Galeria Miejsce Przy Miejscu
pl. Strzelecki 12


The Gradual Disappearance of Melancholy wzięło się z potrzeby kreowania alternatywnych rzeczywistości, z fascynacji anarchią i kodami, jakimi operuje kolektywna wyobraźnia. O nowej wystawie w Studio BWA Wrocław rozmawiam z kuratorką Joanną Stembalską i autorem Fabienem Lédé."The Gradual Disappearance of Melancholy"
31 marca - 20 maja
Studio BWA Wrocław
ul. Ruska 46a / 301 II piętro


A na koniec Kamila Wolszczak którą pytam o plany na działania miejskie w nowym sezonie, spotkania z cyklu Klucz do performance i nową wystawę w Galerii Entropia. "Przeciąg" to prezentacja rejestracji działań w procesie gdzie wspólnym mianownikiem jest przezroczysta taśma klejąca traktowana jako analogowy rejestrator mikroświata oraz metafizyczna miara rzeczywistości, punkt i linia w rękach artystki."Przeciąg"
30 marca – 13 kwietnia
Galeria Entropia 
ul. Rzeźnicza 4


Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

 

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

 

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.