Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali turniej ATP w Miami!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-01 23:22

W pierwszym secie oba duety były bezbłędne aż do jedenastego gema. Kubot i Melo prowadzili wtedy 6:5 i za chwilę przełamali rywali wygrywając do 40 i całą partię 7:5.

W drugą część meczu Polak i Brazylijczyk weszli siłą rozpędu i już w drugim gemie zdobyli punkt (do 30) przy serwisie Amerykanów. W kolejnym gemie przeciwnicy odpłacili się jednak Łukaszowi Kubotowi i Marcelo Melo wygrywając do 15. Kluczowy okazał się szósty gem. Wtedy pochodzący z Bolesławca zawodnik i jego partner przełamali Monroe i Socka do 40 i byli już na autostradzie do zwycięstwa. Całego seta wygrali 6:3, a w decydującym gemie byli lepsi do 15.

Łukasz Kubot / Marcelo Melo - Nicholas Monroe / Jack Sock 7:5, 6:3

To udany początek sezonu dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo. W zeszłym miesiącu dotarli oni do finału w Indian Wells. Teraz udało im się sięgnąć po tytuł w Miami. To trzecie wspólne trofeum polsko-brazylijskiego duetu (wcześniej wygrywali w Wiedniu w sezonach 2015-2016).

Dla tenisisty z Bolesławca to ogółem piętnasty wygrany turniej debla. Dla Melo już 23. Zwycięski duet za triumf w Miami dostał do podziału 385 tysięcy dolarów.