ATP Wiedeń: Kubot i Melo triumfują w deblu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-30 15:36

W pierwszym secie kluczowy był siódmy gem. To właśnie w nim doszło do jedynego przełamania w tej partii. Kubot i Melo przegrali swój serwis do 15. Za chwilę Marach i Martin wygrali własne podanie do 30. Dwa gemy później było już po secie. Austriak i Francuz wygrali decydującego gema do 15 i całą partię 6:4.

Także w drugiej części meczu obejrzeliśmy zaledwie jedno przełamanie. Przy prowadzeniu 4:3, Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali punkt przy serwisie rywali. Polak i Brazylijczyk wykorzystali dopiero trzeci break-point. W kolejnym gemie mieli już piłki setowe. Wykorzystali drugą z nich i zakończyli partię zwycięstwem 6:3.

W super tie-breaku sytuacja, szczególnie na początku zmieniała się bardzo szybko. Oba duetu przegrały po trzy podania aż do stanu 12:11 dla Kubota i Melo. Wtedy Polak i Brazylijczyk po raz ostatni przełamali Maracha i Martina i wygrali 13:11.

Cały mecz trwał 105 minut.

Dzisiejsze zwycięstwo było czternastym turniejowym triumfem w grze podwójnej w karierze 34-letniego Kubota.