Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr: Gwiazdy i młode talenty (WIDEO ROZMOWY)

Grzegorz Chojnowski, Magda Piekarska, GN | Utworzono: 2017-04-23 14:16 | Zmodyfikowano: 2017-04-23 14:16
A|A|A

Mamy nadzieję, że znacie nas już trochę i od tej strony, bo od początku istnienia naszej audycji (i naszego radia) staramy się zauważać młode artystyczne talenty.

Dziś zwracamy szczególną uwagę na dwa. Magdalenę Gorzelańczyk ujrzeliśmy w 'Szantażu' Teatru PWST w reżyserii Eweliny Marciniak. No i się zachwyciliśmy - całą zresztą dziesiątką wykonawców (plus dwójką występujących w tym głośnym już przedstawieniu profesorów). 'Szantaż' wraca właśnie na afisz. Zaprosiliśmy teraz Magdę, bo nam z Wrocławia ucieka. Od nowego sezonu będzie bowiem aktorką gdańskiego Teatru Wybrzeże. Gratulujemy, nie bez nuty miejskiego smutku. I pytamy m.in. o 'Szantaż'.

Ok. 16:30 Krystian Durman, który z kolei ukończył PWST Wrocław rok temu, a dzisiaj jest etatowym aktorem Narodowego Starego Teatru w Krakowie, gdzie debiutował w 'Triumfie woli' Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki. I znowu: cieszymy się, ale nam trochę szkoda, że kogoś takiego tracimy.

Żeby te nostalgie zrównoważyć, o 17:15, proponujemy spotkanie z Haliną Rasiakówną i Wojciechem Ziemiańskim. W ich przypadku chcemy wyrazić radość z powodu ich obecności na scenach wrocławskich teatrów, choć ostatnio to szczęście pozostaje zmącone wydarzeniami wokół Teatru Polskiego. Ona coraz częściej wyjeżdża, by grać gdzie indziej, a on częściej gra w Teatrze Polskim w Podziemiu (laureaci Kamyka Puzyny 2017). Opowiadają m.in. o 'Procesie' w reżyserii Krystiana Lupy, 'Procesie', który będzie!

O 18:00 w studiu Radia Wrocław Kultura gościliśmy Jerzego Bielunasa, reżysera, scenarzystę, autora sztuk teatralnych i... tekstów piosenek, profesora PWST Wrocław, gdzie ostatnio przygotował ze studentami IV roku Wydziału Lalkarskiego 'Alicję w krainie czarów'. Spektakle Jerzego Bielunasa (i koncerty przez niego realizowane) to dzieła zaplanowane z rozmachem, dla młodej i dorosłej widowni. Mówił kiedyś w Wyborczej: 'Bardzo szanuję młodych artystów, bo oni mają czas, by solidnie popracować nad spektaklem. Rozchwytywane gwiazdy pracują natomiast na specjalnych zasadach'. Z gwiazdami Bielunas jednak też potrafi doskonale się artystycznie dogadać.

O 19:00 nasz Kulturalny Puls - informacje, komentarze, relacje, recenzje (m.in. 'Requiem' Mozarta w Operze Wrocławskiej​).

A po 20:05 Wieczór z Kulturą, w którym malarz Łukasz Huculak i pisarka Magdalena Knedler (fragmenty rozmów w osobnym artykule).

Czekamy na Was zawsze we wtorki na www.radiowroclawkultura.pl.

Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, wtorek, godz. 16:00-20:00 (powtórka audycji w wersji audio w środę od 8:00), Magda Piekarska, Grzegorz Chojnowski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama