Powrót zimy na Dolnym Śląsku [FOTO]

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-04-28 08:21 | Zmodyfikowano: 2017-04-28 09:36
A|A|A

Wałbrzych, ul. Sikorskiego (fot. Mariusz Kacała)

godz. 12.50
Hydrolodzy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia. Śnieg, który obficie padał od nocy w południowo-wschodniej części naszego regionu będzie topniał - teraz ma padać deszcz - lokalnie mogą być przekroczone na rzekach stany ostrzegawcze. Największe przyrosty spodziewane są w Nysie Kłodzkiej i jej dopływach.

godz. 9.40
W Wałbrzychu powoli sytuacja wraca do normy...

godz. 9.35
Nadal poważne kłopoty z przebiciem się przez nawet główne trasy w górach. Popadał śnieg i jest ślisko. Tiry mają kłopoty z podjazdem pod wzniesienia. Miejscami postać trzeba na ósemce między Dusznikami a Ząbkowicami, zwłaszcza między Dusznikami a Szczytną w stronę Kłodzka, za Kłodzkiem w kierunku Ząbkowic, a także w Bardzie w obie strony.

Piotr Starczukowski z Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy:
Testujemy swoje letnie opony i to jest duży problem -nie sprawdzają się w ogóle w takich warunkach. Nie jesteśmy w stanie ocenić przyczepności kół, bo pod tym błotem może być może być woda, może być asfalt, ale i lód. Prędkość jest kluczowym elementem jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. 

Ruch mocno spowalnia na drodze 381 między Nową Rudą a Wałbrzychem. Auta utknęły tam w korku w okolicach Głuszycy Górnej w obie strony i przed Wałbrzychem.

W ogóle dziś cały Wałbrzych z powodu śniegu kompletnie zapchany, zwłaszcza Wrocławska.

Nadal ruch spowalnia między Łagiewnikami a Dzierżoniowem, ale już jest lepiej niż o poranku.godz. 9.04
Droga do Jedliny-Zdroju zablokowana całkowicie.

godz. 8.45

Cały Wałbrzych dziś tonie w korkach, a raczej w śnieżnej brei. Wałbrzyskie wzniesienia dają się we znaki kierowcom, którzy wymienili opony na letnie. I tak zapchana cała Armii Krajowej w obu kierunkach, 11 Listopada w stronę Dworca Miasto. Stać trzeba na całej Andersa i Kolejowej. Ruch mocno spowalnia na drodze 381 między Nową Rudą a Wałbrzychem, zwłaszcza w okolicach Głuszycy Górnej i Jedliny Zdrój.

W górach posypało śniegiem i nawet główne trasy utknęły w korkach. Zapchana cała ósemka między Dusznikami a Ząbkowicami, zwłaszcza w Bardzie. Korkuje się droga 384 między Łagiewnikami a Dzierżoniowem. Na szczycie na Dębowej Górze, gdzie tiry nie mogą podjechać pod wzniesienie.

We Wrocławiu nadal przytkane drogi wlotowe. Zwłaszcza Buforowa, Sobieskiego i Krzywoustego, piątka na trasie z trzebnicy oraz Kosmonautów w obu kierunkach. Stać trzeba też na Zwycięskiej w stronę Karkonoskiej przed Ołtaszyńską. Gigantyczny korek także na Klecińskiej w stronę FAT.

Przytkała się autostrada A4 w obu kierunkach, ale zwłaszcza w stronę Wrocławia za Złotoryją przed Legnicą, gdzie z powodu remontu jezdnia jest zwężona.

godz. 8.00
Dzisiejszego poranka wiosna zaskoczyła wszystkich. A tak naprawdę zima, bo na południu regionu w Wałbrzychu, Górach Swoich czy Kłodzku spadło kilka centymetrów śniegu i wciąż sypie.

Temperatura na plusie, jednak mimo to kierowcy powinni zachować szczególną uwagę. Głównie na podjazdach i zjazdach. Może korkować się na ulicy Noworudzkiej, Świdnickiej, miejscami przy Armii Krajowej oraz drogach dojazdowych w obrębie Wałbrzycha.

W Świebodzicach, Głuszycy czy Jedlinie Zdrój. A w Kotlinie Kłodzkiej na górskim odcinku krajowej ósemki. Jak mówi stare przysłowie kwiecień pleceń, bo przeplata..... dziś na drogach zachowajcie więc szczególną ostrożność.

A jak jest w innych rejonach Dolnego Śląska? Oto Wasze zdjęcia:

Zima w Lubnowie (k. Ziębic), fot. Barbara Szpilarewicz

Łagiewsniki, fot. Piotr Petrykowski

Łagiewniki, fot. Piotr Petrykowski

Nowa Ruda, fot. Daniel Kula

Wałbrzych, fot. Mariusz Kacała

Kamienna Góra, fot. Piotr Słowiński

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama