Radio Wrocław Kultura: What's in the box [OGLĄDAJ]

Krzysztof Majewski, BT | Utworzono: 2017-05-12 15:40 | Zmodyfikowano: 2017-05-12 15:31
A|A|A

Zaczynamy od długo oczekiwanych "Martwych wód" Bruno Dumonta z Juliette Binoche w jednej z ról głównych. Jest tu kostium, dworek na francuskim wybrzeżu, szalona arystokracja i slapsticku tyle, że niech się Senett schowa. No i oczywiście kryminał. Głównie to świetna zabawa.

OGLĄDAJ AUDYCJĘ:Będzie też opowieść o najwredniejszym z kosmitów, o powracającym obcym w "Obcy: Przymierze". W końcu jak latająca puszka i gość z tarczą i jeszcze jeden z młotkiem może mieć swoje uniwersum to na pewno może mieć stwór z kwasem zamiast krwi, prawda? Jakby co, ten Pan powróci: 

Dzisiaj zaczyna się też pierwszy weekend dokumentalnego święta, albo jak kto woli mordęgi - 8 godzin w pracy, 6 godzin na filmach. I tak do 21 maja. Program, jak zawsze, zapowiada się bardzo świeżo pod względem poruszanej problematyki. To, co boli świat znajdziemy opracowane, syntetyzowane do półtora godzinnego filmu i ze zgrabną tezą. Jakbyście się nie zgadzali, to po filmach zaplanowane są dyskusje i debaty. W tym roku festiwal cieszy mnie podwójnie bo we Wrocławiu zostanie zaprezentowana całkiem pokaźna sekcja VR. Kto nie miał gogli do rozszerzonej rzeczywistości na głowie, niech koniecznie nadrabia. Przy okazji to pierwszy wrocławski festiwal, który na pokaz w tej technologii się zdecydował i brawo! Tu program

O wszystko zapytamy Kubę Żarego, który stawi się w studiu parę minut po 17.00.

Startuje też Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Trochę nie bardzo wiadomo po co. Dumont i tak wchodzi dzisiaj do kin, "Frantza" Ozona mogliśmy obejrzeć na Wiośnie Filmów. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, super, że przegląd jest, ale może za miesiąc pojawiłyby się kolejne mocne nazwiska, co dobrze by zrobiło filmom, które niewiele mi mówią. Dobra, powiem, w jednym z filmów gra Omar Sy znany z "Nietykalnych", których nie cierpię. Dlatego nie podam Wam tytułu. Wychodzi na to że warty obejrzenia jest tylko "Tour de France". A oto trailer, mówimy o Francuzach, więc o angielskim trailerze nie ma nawet co marzyć:

O 17.45 Ela Janik z Kina Nowe Horyzonty obśmieje moją ignorancję i zaprosi na najciekawsze filmy.

Kilkanaście minut po 18.00 wywiad z Katarzyną Rosłaniec (Galerianki, Baby Bump) o jej najnowszym filmie "Szatan kazał tańczyć". Ten film jest trochę jak ludzie po 40. Ekscytują się kontem na facebooku, kiedy większość przeniosła się na snapchata czy tindera. Rosłaniec niby opowiada o millenialsach, ale takich trochę z muzeum. Chociaż film ma mnóstwo ciekawych pomysłów i chyba warto go obejrzeć. Ma nawet własną aplikację. Można w niej zobaczyć 4/27 filmu. Za darmo.

Po 19.00 seriale. Rozmawiamy o "Dear White People" serialu na podstawie filmu sprzed 3 lat. Na rottentomatoes.com ma 100% od krytyków. Co bawi mnie do łez. Serial opowiada o czarnych na kampusie elitarnego uniwersytetu i rasizmie tam występującym. Temat rasizmu jest w nim totalnie skomplikowany, zakładam więc, że krytyka amerykańska 1) dała sygnał, że to ważny serial - bardzo dobrze, 2) bała się oskarżenia o rasizm - rozsądnie.

Zapraszam - Krzysztof Majewski wraz z Miłosławą Bożek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama