Szczypiornistki Metraco Zagłębia ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-05-17 19:30

Zagłębie chcąc zdobyć mistrzostwo Polski musiało to spotkanie wygrać, Vistalowi wystarczał remis.

Pierwszą bramkę zdobyła Kinga Grzyb, ale szybko wyrównała Joanna Szarawaga. W 14. minucie był remis 4:4, ale chwilę później zespół Vistalu prowadził 6:4.

Zagłębie nie rezygnowało. Kolejne bramki zdobyły Żana Marić i Kaja Załęczna. W 24. minucie z boiska zeszła utykająca na lewą nogę Agnieszka Jochymek. Końcówka 1 połowy należała do gospodyń, które objęły prowadzenie 12:9.

Dobrze w bramce gospodyń spisywała się Małgorzata Gapska, skuteczna w ataku była Monika Kobylińska. Dzięki jej trafieniom zespół z Gdyni prowadził już różnicą 6 goli. Sygnał do odrabiania strat dała Zagłębiu Monika Maliczkiewicz. Z pomocą bramkarki zespół Bożeny Karkut na kwadrans przed końcem przegrywał różnicą dwóch bramek.

Mimo ambitnej postawy Zagłębiu nie udało się odwrócić losów rywalizacji. Zespół z Lubina przegrał 22:24 i zdobył srebrny medal mistrzostw Polski.

Vistal Gdynia - Metraco Zagłębie Lubin 24:22 (12:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Lalewicz, Matieli, Szarawaga, Borysławska, Kulwińska, Uścinowicz.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Bilik, Kurdzielewicz, Załęczna, Grzyb, Semeniuk, Trawczyńska, Buklarewicz, Wiertelak, Piechnik, Marić, Jochymek, Belmas, Malta, Milojević.