Radio Wrocław Kultura: Festiwal Dramatu, Teatru, Kryminału (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski, BT | Utworzono: 2017-05-31 19:33 | Zmodyfikowano: 2017-05-31 19:33

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Tym razem pierwsi goście (gościówy) to Tatiana Drzycimska - tłumaczka, rzeczniczka teatru oraz Kamila Michalak - reżyserka pierwszego z performatywnych czytań w ramach startującego w sobotę Festiwalu Dramatu we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Tekst Agnieszki Jakimiak zdobył nagrodę na II Wrocławskim Konkursie Dramaturgicznym. Kamila Michalak jest reżyserką teatralną i operową.Znów o dramacie, tym razem z autorką i aktorką. Mocno gratulujemy zdobywczyni Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej Magdalenie Drab (za sztukę "Słabi. Ilustrowany banał teatralny"). Czytamy w laudacji: 'autorka dramatu w sposób bardzo subtelny przedstawia doświadczenie depresji, konstruując świat na przecięciu realizmu i fantazji'. Pytamy o tekst, ale też o aktorstwo, bo Magdalena Drab to od 2 lat aktorka Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy. To także ona jest zatem laureatką pierwszej edycji naszych nagród Emocji, przyznanych znakomitemu zespołowi/drużynie Modrzejewskiej.Teatralna młodzież. Uczniowie wrocławskiej Trójki przygotowali "Księgę Koheleta". Mamy nadzieję ich spektakl zobaczyć, tymczasem rozmawiamy z - być może - teatralną przyszłością: Szymonem Dzięwięckim, Weroniką Kowalek, Ewą Sadowską, Łukaszem Zagrajkiem.O Maratonie IMPRO, po raz drugi organizowanym, ośmiogodzinnym maratonie wrocławskich teatrów improwizowanych. W studiu Mateusz Płocha z Teatru Improkracja oraz Przemysław Ponikowski z Teatru Irga. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca w Klubie Proza.Spotykamy się z Michaliną Hanusiak i Małgorzatą Pilczuk. Zapowiadamy premierę Teatru Sztampa: "Mirandolinę" wg Carla Goldoniego. Sztampa gra w Serowcu Politechniki Wrocławskiej. W tym roku zostali zwycięzcami audycji TOP 5 Radia Wrocław w kategorii Najlepszy Teatr Amatorski Dolnego Śląska. Premierowe przedstawienia 3 i 4 czerwca.Wracamy do Międzynarodowego Festiwalu Kryminału w rozmowach z pisarzami ulubionego gatunku literackiego Grzegorza: Mariuszem Czubajem: i Ryszardem Ćwirlejem (tegoroczne nagrody Wielkiego Kalibru).

Mówiliśmy też o najnowszej powieści Ewy Stachniak (bohaterką Bronisława Niżyńska - "Bogini tańca"). Oto fragment rozmowy z autorką (rozmowa Anny Fluder z Radia RAM):


Do usłyszenia we wtorki w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl. Powtórka audycji w wersji audio zawsze w środę od 8:00.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.