DRJ: Puchar Polski Nordic Walking w Polanicy-Zdroju [ZDJĘCIA]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-08 19:04 | Zmodyfikowano: 2017-07-08 14:47
A|A|A

fot. Joanna Mazurek

Tym razem entuzjaści marszów z kijkami spotkali się w Polanicy Zdroju, aby wspólnie rywalizować o punkty w klasyfikacji generalnej, a przede wszystkim zwycięstwo w tym etapie Pucharu Polski. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo na trzech dystansach: 21, 10 oraz 5 km z podziałem na płeć oraz w różnych kategoriach wiekowych. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 500 uczestników.

Na najbardziej prestiżowym dystansie 21 kilometrów w kategorii OPEN wygrał Białorusin Andrzej Dziedziewicz z czasem 2:09:02. Drugi był Olgierd Depka Prądzyński z Gdyni (2:20:31). Na podium w znalazła się także najlepsza z kobiet – Anna Zaczyńska. Zawodniczka z Lubina pokonała trasę w czasie 2:23:05.

– Polanica Zdrój to miasto wręcz idealne do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych. Czyste powietrze, duże zalesienie terenu, a przede wszystkim wspaniali mieszkańcy – to gwarantowało dobrą zabawę i ekscytującą sportową rywalizację – mówił Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Zawody odbyły się przy polanickiej Muszli Koncertowej przy ul. Zdrojowej. Trasa była zróżnicowana. Śmiałkowie mieli do pokonania kilka wzniesień. Różnica wysokości pomiędzy najwyżej i najniżej położonym punktem trasy wyniosła 27 m.Całemu wydarzeniu towarzyszyły liczne pokazy oraz występy artystyczne.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama