World Games: Gdzie i kiedy startują Polacy? [27 lipca]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-27 07:16

Najważniejszym obiektem dzisiejszego dnia jest Hala Orbita. To właśnie tam odbędą się finałowe walki w kickboxingu. Na początek rywalizacja o brązowe medale. Około 11:15 Aleksander Kalicki zmierzy się z Chorwatem Muhametem Deskajem (do 63,5 kg), ok. 11:30 Wojciech Kazieczko powalczy z Ukraińcem Yuriim Peratiatko (67 kg). Bezpośrednio po tych walkach Małogrzata Dymus będzie biła się o braż z Austriaczką Christin Fiedler. Kolejny biało-czerwony pojedynek dopiero o 12:45. Arkadiusz Kaszuba zmierzy się wtedy z Amerykaninem Omarim Boydem (81 kg). Ostatnim Polakiem, którego zobaczymy w porannej sesji powinien być Michał Turyński. Powinien, bo wczoraj nabawił się kontuzji i jego występ w starciu z Ukraińcem Romanem Holovatiukiem jest niepewny.

W sesji wieczornej przyjdzie pora na walki o złoto. O 19:00 Michał Ronkiewicz zmierzy się z Zakarią Laaouatnim (75 kg). O 20:00 Marta Wilczek spotka się w finale z Meksykanką Melissą Martinez Aceves. O 20:30 Dawid Kasperski powalczy z Mesudem Selimoviciem z Bośni i Hercegowiny (86 kg), a na koniec dnia - o 21:45 - Mateusz Pluta stoczy walkę o złoto z Rosjaninem Igorem Darmeshkinem (91 kg).

W cieniu kicboxingu odbywają się pozostałe dyscypliny. O 9:00 w Parku Szczytnickim startuje łucznictwo. W eliminacjach łuku gołego zobaczymy Martynę Wiśniewską i Mateusza Siejko.

O tej samej porze w okolicach ZOO i Hali Stulecia rozegrana zostanie sztafeta mieszana w biegu na orientacje. Nasza reprezentacja pobiegnie w składzie Weronika Cych, Piotr Parfianowicz, Bartosz Pawlak i Aleksandra Hornik.

O 11:00 warto śledzić wydarzenia w Jelczu-Laskowicach. W wioślarstwie halowym w kategorii open na 500 metrów wystarują Bartosz Zabłocki i Anna Wierzbowska. Polak zdobył wczoraj srerbo na 2000 metrów. O 12:00 rozegrana zostanie natomiast sztafeta mieszana.

Ze sportów indywidualnych naszego reprezentanta zobacyzmy jeszcze Mateusza Śniegockiego - w bilardzie w Centrum kongresowym Hali Stulecia. Początek meczu Polaka z Pedro Piedrabueną z USA o 12:30.

Wczęśniej, bo o 9:00 ostatni dzień zawodów w narciarstwie wodnym. Nawet bez naszych zawodników będzie na co popatrzeć. Zmagania odbywają się na Starej Odrze tuż przy moście Trzebnickim. Polaków nie będzie też w półfinałach squasha, które od 16:00 toczyć się będą w ośrodku Hasta La Vista przy Góralskiej.

Fani sportów drużynowych mają dziś do wyboru cztery dyscypliny. Rozpoczynają się rozgrywki w lacrossie. Na inaugurację Polki zmierzą się z najlepszymi na świecie w tej grze Amerykankami. Początek meczu na Stadionie Oławkao 10:00. Potem odbędą się dwa kolejne spotkania.

Od 10:00 do 13:00 w fazie grupowej będa grać także nasi piłkarze i piłkarki ręczne plażowe. Polki zmierzą się z Australią o 11:40, a nasza męska kadra zagra o 12:30 z Egiptem. Niezależnie od wyników wszystkie zespoły awansują do jutrzejszych ćwierćfinałów. Stawką jest po prostu rozstawienie. Zmagania w piłce ręcznej plażowej odbywają sie na Polach Marsowych wrocławskiego AWF.

W Hali WKK przy ulicy Czajczej dziś pierwszy dzień turnieju unikoheja. Mecze rozpoczynają się o 12:00, a Polacy zagrają w ostatnim spotkaniu dnia - o 20:00 - z Finlandią.

W Świdnicy natomiast ostatni mecz w fazie grupowej rozegrają polscy hokeiści na rolkach. Rywalem biało-czerwonych będzie inna reprezentacja występująca w tych barwach, czyli Kanada. Początek spotkania o 18:00. Wcześniej, bo od 12:00 odbędą się jeszcze trzy inne mecze.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.