Diamentowa liga: Piotr Małachowski trzeci w Brukseli

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-09-02 07:00

Piotr Małachowski w najlepszej próbie rzucił 65.73 m, co dało mu trzecie miejsce. Wygrał Litwin Andrius Gudzius z wynikiem 68,16 m. Piąty był Robert Urbanek (64,20 m).

W biegu na 800 metrów drugie miejsce z wynikiem minuta, 44 i 77 setnych sekundy (1:44.77) zajął Marcin Lewandowski. Tuż za nim z rezultatem 1:44.84 uplasował się Adam Kszczot - dla obu biało-czerwonych to najlepsze czasy w sezonie. Wygrał Nigel Amos z Botswany - 1:44.53.

W skoku wzwyż na piątej pozycji sklasyfikowano Kamilę Lićwinko (1,88 m). Triumfowała startująca pod neutralną flagą Maria Lasitskene (2,02 m). W biegu na 1500 metrów dziewiątą lokatę wywalczyła Angelika Cichocka (4:02.77). Wygrała Kenijka Faith Kipyegon (3:57.04).

Tydzień temu w pierwszym finałowym mityngu w Zurychu ex aequo drugie miejsce w skoku o tyczce zajęli Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

Od tego sezonu zmieniono zasady rozgrywania Diamentowej Ligi. Zawodnicy przez cały sezon zdobywają punkty, dzięki którym kwalifikują się do finału. Na koniec wcześniej zgromadzone punkty nie mają znaczenia - główną nagrodę otrzymuje zwycięzca ostatniego mityngu.